Hráči fotbalového klubu SK Dynamo půjdou příkladem a darují krevní plazmu. Hlavním partnerem klubu se stala společnost Cara Plasma

České Budějovice 26. července 2021

Sportovní klub Dynamo a společnost Cara Plasma oznámili spolupráci v rámci nadcházející fotbalové sezóně Fortuna ligy. Tisková konference se uskutečnila 21. 7. 2021 na půdě fotbalového klubu SK Dynamo v Českých Budějovicích. Společnost Cara Plasma si dala za cíl podporovat projekty, které dávají smysl. A rozvoj sportu a spolupráce s fotbalovým klubem je jedním z nich.

„Spolupráce si velmi vážím a doufám, že to bude spokojené partnerství na spoustu let.  Naši hráči půjdou veřejnosti příkladem, budujeme osvětu například také o očkování a jinak tomu není ani u darování krevní plazmy. Hned jak to bude možné tak půjdou někteří naši hráči darovat do nového odběrové centra společnosti Cara Plasma na Pražské třídě. Pro klub SK Dynamo je spolupráce s Cara Plasmou takové hezké sluníčko, které vychází nad náš sportovní obzor a bude dál a dlouho hezky zářit,” komentuje spolupráci majitel fotbalového klubu SK Dynamo Vladimír Koubek.

 Budějce fandí a mají pomoc v krvi!

Pod oficiálním hashtagem #DarujSDynamem má spolupráce přesah od hráčů až fanoušky a širokou veřejnost. Fotbalisté budou mít příležitost udělat dobrý skutek darováním krevní plazmy v novém odběrovém centru společnosti Cara Plasma na Pražské třídě. Motivováni pomáhat jsou fanoušci už od prvního zápasu sezony, na které obdrželi vouchery, které zvyšují odměnu za darování o 300 korun za první tři odběry krevní plazmy.  Také každý, kdo si zakoupí permanentku, dostane voucher společně s ní.

„Nová spolupráce s SK Dynamo je hlavně o hráčích a fanoušcích. S hashtagem #DarujSDynamem chceme zacílit na osvětu darování krevní plazmy u fanoušku sportovního klubu. Na každém zápase budeme mít stánek prostřednictvím kterého chceme fanoušky edukovat o krevní plazmě, zejména proč je pro některé lidi životně důležitá a k čemu se využívá. S majitelem SK Dynamo panem Koubkem máme nejen podobné příjmení, ale sedli jsme si i lidsky, a to je pro naší spolupráci klíčové,” řekl o novém partnerství jednatel společnosti Cara Plasma Roman Jakoubek.

 Darování krevní plazmy zachraňuje životy

Darování krevní plazmy je nedílnou součástí léčby pacientů s poruchami imunitního systému, onkologickými obtížemi nebo po vážných úrazech. Pro vývoj léků, které pomáhají takto zasaženým lidem je krevní plazma naprosto klíčová. Fanoušci a hráči klubu SK Dynamo budou mít možnost darovat krevní plazmu v nové pobočce, v Českých Budějovicích, s nejmodernějším vybavením a inovativní technologií odběru plazmy, která je pro dárce šetrnější a rychlejší.

Projekty, která dávají smysl

Pro společnost Cara Plasma to není první spolupráce se sportovním klubem. Dlouhodobě spolupracují s hokejovým týmem HC Dukla Jihlava. Dukláci ale nejsou žádní nováčci v darování krevní plazmy, nejen že vedení klubu chodí darovat pravidelně do jihlavského odběrového centra Cara Plasma, ale nedávno darovalo i sedm hokejistů A-týmu. Dukláci přispěli dobrým skutkem již potřetí a podpořili tak činnost svého partnera Cara Plasmy.

Objednat se na odběr je možné s předstihem – telefonicky na čísle 380 603 333 nebo přímo na webových stránkách www.caraplasma.cz . Nové odběrové centrum v Českých Budějovicích sídlí na adrese Galerie Mariánská, Pražská třída 1815/1.

Karolína Jedličková

O společnosti Cara Plasma

Cara Plasma se specializuje na odběr krevní plazmy a patří mezi přední odběrová centra v Česku. Společnost si zakládá na špičkové péči a nejnovějších technologiích a její dárcovská centra jsou nejmodernějšími v republice. Darovaná plazma z center Cara Plasma se využívá k výrobě životně důležitých léků, které pomáhají pacientům s poruchami srážlivosti krve, sníženou imunitou nebo onkologickými onemocněními. Cílem společnosti je spolu s dárci pomáhat těm, kterým léky z krevní plazmy umožňují kvalitní a nezávislý život. Cara Plasma má má dárcovská centra v Praze, Brně, Jihlavě, Břeclavi a nově také v Českých Budějovicích.

Web a sociální sítě:

Oficiální web: https://www.caraplasma.cz/
Facebook:  https://www.facebook.com/CaraPlasma.cz
Instagram: https://www.instagram.com/cara_plasma/
YouTube: https://www.youtube.com/user/caraplasmatv/featured
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/cara-plasma-s-r-o/

Sdílejte ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tento web používá k analýze návštěvnosti tzv. cookies. Cookies můžete ve svém prohlížeči vypnout. Setrváním na tomto webu souhlasíte s používáním cookies. Více