Vánoční novinky českého výrobce společenských her a hraček – EFKO a firmy BETEXA

Praha 4. října 2017

Nejen české děti se můžou těšit na letošního Ježíška, který vždy o Vánocích vykouzlí dětem i rodičům na tvářích spokojené úsměvy. Nositelem této radosti je i společnost EFKO – karton s.r.o. Ta se pro letošní vánoční trh spojila s panem Bělkou autorem ceněné, edukativní hry Pexetrio, a současně majitelem firmy BETEXA. Obě společnosti se rozhodly tuto hru produkovat společně. Vznikla druhá a modernější generace této hry. Výtvarníkem vybraných kolekcí her Pexetrio je biolog a cestovatel, pan Dungel, který maluje rostliny a zvířata v jejich přirozeném prostředí. Na některých kolekcích Pexetria se podílela dcera světově proslulého výtvarníka Zdeňka Milera, Kateřina Miler. Další novinkou z dílny firmy EFKO jsou noví IGRÁČCI, a to závodník s motokárou, námořník s lodičkou a kominík. Také IGRÁČKOVO auto MultiGo bude nově v balení s postavičkou IGRÁČKA. Auta v novém designu a s postavičkou IGRÁČKA od hasičů přes policisty až k popelářům evokují u dětí ta skutečná. Vylepšený vzhled ještě víc kopíruje skutečnou podobu užitkových a zásahových vozidel. Logo stavební firmy, ekologické symboly popelářského auta nebo pohotovostní prvky hasičského auta dodávají značce MultiGO charakter profesionality a hodnověrnosti. IGRÁČEK dostane také svoje vlastní prostředí v podobě IGRÁČKOVA domečku a IGRÁČKOVA hradu. Děti touží po pocitu bezpečí a domova. Útulný a kompletně vybavený dům nebo ochranné zdi pevnosti poskytnou ideální prostor pro hru a vytváření vlastních příběhů velké rodiny IGRÁČKŮ. Novinkou pro ty nejmenší jsou hravé puzzle na oblíbené motivy zvířecích mláďat. EFKO věří, že si vybere každý a obdarovaní budou spokojeni. Všechny výrobky jsou vyrobeny v České republice. Při výrobě klade firma důraz na kvalitu použitých materiálů a bezpečnost hraček. U všech produktů je kladen velký důraz na hravost a estetiku výrobku. Důležité je také pro firmu EFKO propojení vlastní kreativity dětí při samotné hře a jejich nenásilné vzdělávání.

„Vánoční novinky letošního roku jsou jak pro nejmenší děti, tak i předškoláky a děti mladšího školního věku. Tedy pro celou rodinu. V rámci přípravy her dbáme na to, aby naše hry členy rodin sbližovaly. Tedy, aby bavily i dospělé, a ti při společném hraní s radostí trávili čas se svými dětmi. IGRÁČKOVÝM světem, tedy domečkem a hradem chceme rozšířit hrací prostředí pro holčičky i kluky. Toto prostředí jsme vytvořili z vysokopevnostního laminovaného kartonu,“ uvádí Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO – karton s.r.o. „Nová generace hry Pexetrio se oproti dosavadní produkci  liší většími kartičkami a zcela jiným grafickým zpracováním obalu. Všechny sady obsahují doplňkovou hru LOTO – TRIO a mini-encyklopedie ke všem zpracovávaným tématům,“ dodává Miroslav Kotík.

„Hry PEXETRIO naplňují heslo Jana Ámose Komenského: Škola hrou – Schola Ludus!,“ uvádí pan Bělka, autor hry Pexetrio. „Spojení s firmou EFKO – karton, s.r.o. pro společnou produkci her PEXETRIO umožňuje přímou kontrolu nad výrobou. Celá produkce probíhá v provozu firmy EFKO – karton s.r.o. Také spojení distribučních sítí obou firem umožní mnohem širší prodejní záběr a tím pádem lepší prodejní výsledky a získání nových koncových zákazníků.

„S panem Bělkou spolupracuji od samých začátků firmy Betexa. Pro děti jsem nejen ilustroval řadu her, ale svým designem jsem se podílel také na vizuální podobě firmy a jejich úspěšných produktů například ze série Pán prstenů a Harry Potter,“ uvádí Jan Dungel, výtvarník. „Práce pro děti a školáky mě baví, ilustroval jsem pro ně již celou řadu pohádek a dalších knih, které vycházely také v Německu i jinde, dokonce ve Francouzské Guyaně. Můj profesní záběr je však mnohem širší. Prakticky celý život se živím jako malíř a ilustrátor na volné noze, spolupracuji s architekty, hudebníky, divadly, podílel jsem se na tvorbě grafické korporátní podoby řady společností a firem. Zcela zvláštní místo však v mé práci zaujímá příroda a ilustrace knih o zvířatech. Je toho fakt hodně a občas se musím podívat do svého diáře, abych zjistil, na čem právě teď pracuji,“ dodává Jan Dungel.

„Spolupráci s panem Bělkou jsme započali před třemi lety. Moje dlouholetá přítelkyně Ivana Beil se mě jednou dotázala, zda bych nechtěla zkusit kreslit obrázky pro dětské hry. Její nabídka mě zaujala. Následně mi pan Bělka poslal vzorky Pexetria, které už měl. Nějaký čas trvalo, než jsme si ujasnili témata a obrázky s Baribalem, kterého si vybral jako ústřední postavičku,“ uvádí Kateřina Miler. „Inspiraci jsem v případě prvního Pexetria s Baribalem čerpala z práce na svoji zahradě a v domě. Nedílnou součástí vymýšlení byla také dcera pana Bělky, která hledala témata k daným nástrojům či měsícům. Co je pro mě běžné, může být pro ostatní zajímavé. Každý obrázek projde procesem hledání a vyvažování kompozice. Než ho dokončím, nechám ho ještě chvíli odpočinout, abych od něj získala odstup. Ke každému obrázku se váže nějaký zážitek nebo vzpomínka. Vzpomínám si například, že když jsem kreslila vrtačku, tak k nám na zahradu začala létat žluna, byla krásná a moc se mi líbila. Nakreslila jsem ji proto jako pomocníka Baribala. Mám ráda každý měsíc v roce, a tak jsem se snažila, aby měl obrázek svou atmosféru, která mu odpovídá,“ dodává Kateřina Miler.

Nové postavičky IGRÁČKA

IGRÁČEK závodník s motokárou – červená a modrá varianta, 169 Kč

IGRÁČEK námořník s lodičkou  129 Kč

IGRÁČEK Kominík, 69 Kč

IGRÁČEK  MULTIGO s řidičem

Představujeme nový koncept aut MULTIGO s téměř reálnou podobu skutečných náklaďáků, což malé kluky baví. Jedná se o stavební auto s valníkem a sklápěčku ze stavební firmy BEDI. Cisternu s hasičem se znakem místní hasičské stanice. Popelářské auto s popelářem s důrazem na ekologii, recyklaci a zdravé životní prostředí.  Proto je použita zelená barva a eko znaky. Nové MULTIGO je baleno v potištěném otevřeném obalu umožňující zákazníkovi lépe si ověřit  kvalitu provedení celého výrobku. V každém autě je řidič Igráček zafixovaný proti vypadnutí. Na zadní straně obalu se prezentuje unikátní snadno výměnný bajonet systém – k jednomu autu si zákazník může dokoupit různé nástavby. Jedná se o jedinečný systém obměny autíčka, která má firma chráněný jako užitný vzor.

MULTIGO  CITY – popelářské auto s popelářem – 319 Kč

MULTIGO BUILD – sklápěčka s řidičem – 269 Kč

MULTIGO FIRE – cisterna s hasičem 269 Kč

MULTIGO BUILD – valníček s řidičem 249 Kč

IGRÁČKŮV domeček se dvěma IGRÁČKY a nábytkem, IGRÁČKŮV hrad opět se dvěma postavičkami IGRÁČKA rytířem včetně zbroje a koníkem.

IGRÁČEK dostane letos k Vánocům vlastní prostředí. Domečky věrně zobrazují realitu běžného života doma.  Rytíři z IGRÁČKOVA hradu budou mít každý jiný erb, mohou tak proti sobě bojovat. Tento výrobek lze pak doplnit o IGRÁČEK TRIO – dva rytíři a černý kůň.

Dvoupatrový IGRÁČKŮV domeček je nejenom krásná hračka, ale může se stát i hezkou dekorací dětského pokojíčku. Součástí je nábytek a dvě postavičky IGRÁČEK Chlapeček a Holčička. Domek se sestaví velmi snadno za pomocí plastových klipů, které podporují jeho stabilitu. Pevný domeček je vyroben z kvalitního laminovaného kartonu. Jako bonus před Vánocemi bude součástí balení i vánoční 3D stromeček zdarma.

IGRÁČKŮV hrad s padacím mostem sestaví děti  rychle a snadno. Součástí hradu jsou dvě postavičky IGRÁČKA rytíře se zbrojí a jeho koněm. Vydejte se s IGRÁČKEM do pohádky a braňte svůj hrad proti nepřátelům. Tato hračka bude zajisté oblíbenou  součástí dětského pokoje.

IGRÁČKŮV  domeček  399 Kč

IGRÁČKŮV hrad  499 Kč

PUZZLE PRO NEJMENŠÍ

Zvířátek a zvířecí mláďata patří dlouhodobě u dětí k nejoblíbenějším obrázkům. Proto jsme pro ně připravili tyto 4 sety puzzlí Každý set obsahuje obrázky z 20, 40 nebo 60 dílků. Skládání puzzl rozvíjí u dětí jemnou motoriku, prostorovou představivost, a obrazovou paměť.

Puzzle SET 3 MLÁĎÁTKA v ZOO 20,40,60 dílků (A5) 149 Kč

Puzzle SET 4 MLÁĎÁTKA V LESE 20,40,60 dílků (A5) 149 Kč

Puzzle SET 1 MAZLÍČCI 20,40,60 dílků (A4) 199 Kč

Puzzle SET 2 MLÁĎÁTKA 20,40,60 dílků (A4) 199 Kč

PEXETRIO

Jedná se o edukativní hry s mnoha herními variantami, vhodnou také pro školky i školy. Hry jsou určený pro děti od 3let věku  Při hře Pexetrio děti  hledají trojice obrázků, které patří významově k sobě. Každá trojice kartiček je opatřena stejným piktogramem, který pomáhá při správném sestavení trojic kartiček.. Děti se zábavnou formou učí nejen poznávat stromy, zvířata, státy a podobně , ale také správně chápat co významově k sobě patří.

PEXETRIO je původní zábavná a edukativní hra české firmy BETEXA. Vznikla v roce 2004. Celoplošná distribuce první generace této hry byla zahájena o rok později. Základní herní princip je velmi jednoduchý: hráči hledají TROJICI kartiček, které spojuje nějaká návaznost či logická souvislost a opticky stejný grafický symbol pro každou TROJICI. Hra se postupně vyvíjela až do dnešní podoby, kdy jedna sada má tolik herních variant, že se jejím hraním zabaví všechny generace. Varianta LOTO – TRIO je určena pro děti 2 až 3 leté. Nejjednodušší verze PEXETRIA je určena pro předškoláky, hru velmi oceňují rodiče a učitelé dětí z prvního stupně.  Hra je ovšem schopna podnítit i  teenegery k nebývalé aktivitě a dokázat tak sami sobě i okolí, jaké mají znalosti a jakou vládnou pamětí. Dospělí nebo senioři se ke hře dostanou nejčastěji s juniory, ale také některá témata vyhledávají k samostatné hře mezi sebou. Témata zpracované formou hry PEXETRIO mají velmi široký záběr. Jednu skupinu tvoří přírodní témata, kdy hra mapuje například druhy stromů, savců nebo ptáků či dinosaurů. Další témata podporují rozvoj předškolních dětí: poznávají různá povolání, písmenka abecedy, různé druhy ovoce a zeleniny, měsíce v roce nebo domácí nářadí. Pro starší děti jsou zajímavá témata například vlajky a symboly různých států nebo záchranářské profese.

Kartičky PEXETRIO STROMY ( ukázka trojice kartiček)

Kartičky PEXETRIO STÁTY EVROPY ( ukázka trojice kartiček)

PEXETRIO  STANDART

Každá hra obsahuje 36 kartiček, návod k danému tématu a mini – encyklopedii např. stromy, ptáci atd., herní plán pro rozšíření hry LOTO.

PEXETRIO STADART   199 Kč

PEXETRIO  PLUS

Každá hra obsahuje 54 kartiček, návod k danému tématu a encyklopedii např. stromy, ptáci atd., herní plán pro rozšíření hry LOTO.

PEXETRIO  PLUS    229 Kč

www.efko.cz

Kateřina Goroškov

 

 

 

Sdílejte ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tento web používá k analýze návštěvnosti tzv. cookies. Cookies můžete ve svém prohlížeči vypnout. Setrváním na tomto webu souhlasíte s používáním cookies. Více