Ústecká zoologická zahrada otevírá své brány veřejnosti

Ústí nad Labem 7. dubna 2021

V pondělí 12. dubna dojde k otevření areálu Zoologické zahrady Ústí nad Labem. Návštěvníci mohou zoo navštívit ve standardní otevírací době, tedy každý den od 9 do 19 hodin, pouze skrze dolní pokladnu. (Pokladna otevřena od 9 do 18 hodin.)

V areálu však stále platí vládní omezení. Uzavřeny budou všechny vnitřní prostory včetně pavilonů a obchodů. Omezena bude také kapacita návštěvnosti. O počtu návštěvníků a naplnění kapacity bude zoologická zahrada informovat průběžně skrze web a facebookový profil. Vstupenku do zoo bude možné zakoupit přímo na dolní pokladně zoo, a to buď hotově nebo kartou, která bude upřednostňována. Návštěvníci jsou povinni při návštěvě zoo dodržovat bezpečnostní opatření a mít zakryté dýchací cesty. V současném režimu nebudou probíhat komentovaná krmení a zážitkové programy, aby nedocházelo ke kumulaci návštěvníků na omezeném prostoru. Veškeré zakoupené permanentní vstupenky se automaticky prodlužují do 31. července. V případě změn v provozu či vládních nařízeních bude zoologická zahrada průběžně informovat skrze sdělovací prostředky.

Zároveň prosíme všechny návštěvníky, aby dodržovali rozestupy a nařízená opatření a byli k sobě i chovaným druhům ohleduplní. Zvířata jsou již řadu měsíců izolována od návštěvníků a prvotní styk s okolím pro ně bude mírně stresující.


zoousti.cz

 Matěj Kynšt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *