Sbírka potravin v MAKRO se uskuteční i v neděli

Praha 21. listopadu 2020

Velkoobchod MAKRO Cash & Carry Česká republika se opět zapojí do podzimní Sbírky potravin, kterou pravidelně organizuje Česká federace potravinových bank. Letos poprvé však bude sbírka probíhat po celý víkend. MAKRO tak reaguje na současnou nepříznivou situaci, ve které se nejen potravinové banky aktuálně nacházejí. Zákazníci tak mohou bezpečně darovat trvanlivé potraviny a kosmetiku v sobotu 21. listopadu i v neděli 22. listopadu od 8 do 20 hodin.

MAKRO s potravinovými bankami spolupracuje dlouhodobě a pravidelně se také zapojuje do celonárodní Sbírky potravin, která tradičně probíhá dvakrát v roce. Letošní jarní sbírka se z důvodu koronavirové krize nekonala, což pro banky znamená velký úbytek potravinové pomoci, přitom však počet lidí v nouzi neustále roste.

„Letošní rok je pro Potravinové banky kritický. Po dohodě s Českou federací potravinových bank jsme se proto rozhodli využít možnosti nedělního prodeje a prodloužit tak sbírku v MAKRO až do neděle. V současné situaci se na banky obrací stále více lidí, kteří například v důsledku pandemie přišli o práci. Tato pomoc je proto důležitější než kdy dříve a my věříme, že tímto krokem pomůžeme bankám obnovit potřebné zásoby,“ komentuje rozhodnutí Romana Nýdrle, manažerka komunikace MAKRO.

Podzimní Sbírka potravin se uskuteční po celé České republice v sobotu 21. listopadu, pouze v prodejnách MAKRO lze darovat trvanlivé potraviny a drogistické zboží také v neděli 22. listopadu. Shromážděné potraviny pak poputují přes potravinové banky přímo do odběratelských neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či osobám s psychickým nebo tělesným postižením.

Kateřina Čajanková, Romana Nýdrle

METRO – mezinárodní velkoobchodní lídr, se specializuje na prodej potravinářského a nepotravinářského sortimentu. Zaměřuje se na potřeby hotelů, restaurací a stravovacích zařízení (HoReCa) i nezávislých obchodníků. METRO má po celém světě 16 milionů zákazníků, kteří si mohou vybrat, zda budou zboží nakupovat v jednom z velkoformátových obchodů nebo online. Při objednávce zboží online si mohou své nákupy vyzvednout v obchodě nebo nechat doručit. METRO využívá digitálních řešení, čímž podporuje konkurenceschopnost podnikatelů a přispívá tak ke kulturní rozmanitosti v oblasti pohostinství a maloobchodu. Klíčovým pilířem podnikání společnosti METRO je udržitelnost, kde podle indexu Dow Jones zastupuje pozici evropského lídra.

METRO/MAKRO Cash & Carry  – je zastoupeno ve 34 zemích a celosvětově zaměstnává více než 100 000 lidí. Ve finančním roce 2018/19 dosáhla společnost METRO obratu 27,1 miliardy EUR. V září 2018 zahájila společnost METRO proces odprodeje potravinového maloobchodního řetězce Real se svými 34 000 zaměstnanci. Více informací naleznete na www.metroag.de

www.makro.cz

www.facebook.com/makro.cz

www.twitter.com/makrocr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *