Světový den dětí 20. 11.: popřejete s námi dětem?

Praha 20. listopadu 2020

Slavíme Světový den dětí! Česko se rozsvítí a popřeje dětem

V pátek 20. listopadu se česká města rozsvítí do tyrkysové barvy UNICEF, aby upozornily na práva dětí po celém světě. Pokud bydlíte v Praze, Brně či Ostravě, vyrazte zítra večer na procházku a užijte si Světový den dětí s námi. V Praze se modře rozsvítí Petřínská rozhledna, Tančící dům Karolinum, v Brně balkon Mahenova divadla, v Ostravě Most Miloše Sýkory a vyhlídková věž Nové radnice. Česká města se tak přidají k ikonickým objektům po celém světě.

Český UNICEF u příležitosti Světového dne dětí spouští portál www.ceskoprejedetem.cz, kde mohou lidé z České republiky zveřejňovat svá přání dětem u nás i ve světě. Přát a pomáhat dětem je možné až do 24. prosince, kdy bude získaná částka jako vánoční dárek dětem převedena na konkrétní projekty pomoci. Mezi gratulanty nechybí významné české osobnosti, jako je rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, režisér Václav Marhoul nebo herečka Jitka Čvančarová.

Aukce panenek pro UNICEF – letos poprvé ONLINE.

Na Světový den dětí v pátek 20. listopadu startuje také 18. ročník benefiční Aukce pro UNICEF. Letošní aukce se poprvé uskuteční online na aukceunicef.cz. Díky tomu není dražba časově a prostorově omezena, ale zapojit se může z pohodlí domova opravdu každý. Dražit se bude do 24. listopadu 20:00 hodin. Mezi uměleckými díly je například signovaná fotografie Jana Saudka, obraz Jiřího Suchého nebo originální panenka držitelky ceny Czech Grand Design Hany Zárubové. 

V úterý 24. listopadu od 19:00 sledujte živě vysílaný závěr aukce moderovaný Karlem Voříškem na YouTube.com/UNICEFvCR.

Cena každé z dražených panenek začíná na 3 000 Kč, což odpovídá částce za základní očkování proti šesti smrtelným nemocem pro pět dětí. Za uplynulých 17 ročníků benefičních aukcí se na podporu očkovacích programů podařilo získat celkem 16 866 100 Kč. Za tuto částku mohl UNICEF proočkovat proti šesti smrtelným nemocem 28 110 dětí v nejchudších zemích a krizových oblastech světa.

www.unicef.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *