Festival Brikcius – koncert Praha & Brno + vizuální doprovod z Planetária

Praha 19. listopadu 2020
Streaming záznamu z koncertu PRAHA – BRNO: 6 SOUDOBÝCH SKLADEB PRO VIOLONCELLO SÓLO s vizuálním doprovodem z Planetária Praha se koná ve čtvrtek 19. listopadu 2020, od 20:00 hodin. Český violoncellista František Brikcius představí díla renomovaných skladatelů z Prahy a Brna (Luboš Fišer, Petr Hejný, Jan Jirásek, Irena Kosíková, Jiří Matys a Miloš Štědroň). Uslyšíte Fantasii a Rondo (1982) od skladatele Jiřího Matyse, Kovovou sonátu (1983) od violoncellisty, výtvarníka a skladatele Petra Hejného, Dilema (1987) od filmového skladatele Jana Jiráska, Sonatu (1987) od hudebního a filmového skladatele Luboše Fišera, Tance krále Leara (1995) od brněnského hudebního skladatele Miloše Štědroně a Stopy (2004) od české skladatelky a varhanice Ireny Kosíkové.

Záznam z koncertu, který se konal pod záštitou Václava Havla, ve spolupráci s Národní knihovnou a za podpory Nadace Charty 77, Nadace OSA a Nadace ČHF byl vydán na CD. Celý program byl následně uveden v rámci „Brikcius Cello Tour“ v České republice, Belgii, Bulharsku, Francii, Itálii, Rusku, Rakousku a Velké Británii. Večer probíhá ve spolupráci se Štefánikovou hvězdárnou.

Vstupné dobrovolné (doporučujeme cca 65,- Kč).


Následující akce festivalu – závěrečné uvedení mezinárodního virtuálního projektu MUSICAL SOLIDARITY / COVID-19 se koná ve čtvrtek 26. listopadu 2020, od 20:00 hodin. Projekt je iniciován a produkován italsko-izraelskou sopranistkou Nofar Yacob.

 Opět via https://www.Youtube.com/…ius .
Více informací na webových stránkách https://www.Brikcius.com/…val .

František Brikcius


Odkazy:
https://www.Brikcius.com/…val
https://FestivalBrikcius.eventbrite.com
https://www.paypal.me/…ius


https://www.FaceBook.com/…ius
https://www.Twitter.com/…ius
https://www.Youtube.com/…ius
https://Instagram.com/…ius

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *