M. R .Štefánik a vznik Česko – Slovenska v dokumetoch piatich svetadielov

Btatislava/Praha  31. septembra 2020

V  deň, 102-hého  výročia  vzniku ťažko vybojovaného spoločného štátu Čechov a Slovákov , ktorého vznik bol životným dielom a splneným cieľom nášho gen. Dr. Milana Rastislava Štefánika,   a v roku jeho 140. výročia narodenia, sa našej spoločnosti SMRŠ, spoločne s autorom p. Dr. Musilom,  podarilo dostať na svetlo sveta  jedinečnú knihu – faktografiu s doteraz nezverejnenými dokumentami , ktorá pútavým spôsobom dokazuje svetovú jedinečnosť a výnimočnosť nášho gen. Dr. M.R.Štefánika a taktiež zložitý zrod, hlavne našej slovenskej slobody.

Po prvom prelistovaní…fantastické, jedinečné, krásne ,… dielo. Verím , že kníhkupectvá zareagujú flexibilne a kniha bude obratom dobre dostupná.

ÁNO, VIVAT ŠTEFÁNIK !!!

Ďakujeme, že sme nezostali len ten uhorský Feldvidék, …a bez slovenčiny , ale že sme získali vlastný štát a vážme si, aj keď už iba toto naše malé Slovensko, ale slobodné Slovensko, kde sme my doma!

Škoda, že sme si nedokázali udržať spoločný štát s bratským českým národom , Štefánik aj Masaryk to veľmi dobre vedeli, …boli by sme spoločne silnejší, a tak teraz  musíme byť o to viac  rozumnejší, lebo naše šťastie či nešťastie už neprichádza z Viedne , Budapešti či Prahy, ale z našej Bratislavy !   

Branislav Neumair   – podpredseda SMRŠ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *