Unicef ČR – Pomoci dětem pokračovat ve vzdělání můžete i Vy

Praha 18. října 2020

Počítače dětem 

V České republice je bohužel stále ještě mnoho dětí, které doma nemají vhodné podmínky ani vybavení pro distanční výuku. Proto se český UNICEF zapojil do projektu Počítače dětem. Ten pomáhá dětem v nouzi zajistit potřebné vybavení a organizuje dobrovolníky, kteří pomáhají s rozvozem, instalací a servisem počítačů. Cílem projektu je zajistit, aby ve školní výuce mohly pokračovat všechny děti.

Pomoci dětem pokračovat ve vzdělání můžete i Vy. Jako dárce můžete věnovat již nepotřebnou, ale stále fungující techniku pro distanční výuku. Podpořit vzdělávání dětí v nouzi můžete také osobně jako dobrovolník, a to pomocí s rozvozem, zapojením a servisem darovaných počítačů. 

Prodejna UNICEF (Rytířská  31, Praha 1) je nově jedním ze sběrných míst projektu Počítače dětem. Pokud můžete, přineste k nám počítače a notebooky, které již nevyužijete, ale potřebné děti díky nim budou moci pokračovat ve výuce. Otevřeno máme každé úterý a čtvrtek od 11 do 17 hodin. Děkujeme.

Když hudba pomáhá

Od roku 2014 je partnerem českého UNICEF Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK. Zeptali jsme se jeho ředitele, pana Daniela Sobotky, proč si před lety vybrali jako orchestr právě UNICEF:

„UNICEF není jako řada jiných organizací, UNICEF je jenom jeden. Ryzí na tom je, že to byla přímo iniciativa členů orchestru, kteří za mnou přišli a jmenovali UNICEF. Zkušenost a pracovníci přímo na místě jsou myslím to, co je na fungování UNICEF tak cenné.“

Celý rozhovor s Danielem Sobotkou o tom, jaké je vést v této  době velké hudební těleso, si můžete přečíst na našem webu. Součástí dlouhodobého partnerství je také tradiční vánoční koncert. Vstupenky na benefiční koncert Trumpet Show pro UNICEF, který se uskuteční 1. prosince 2020 od 19.30 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze, jsou již nyní k dostání na našem e-shopu

Vstupenky je také možné objednat e-mailem na unicef@unicef.cz. Doufáme, že i v letošním roce se tato výjimečná událost bude moci uskutečnit a těšíme se, že se s Vámi opět ve zdraví setkáme.

www.unicef.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *