Trojská botanická zahrada je i nadále pro veřejnost otevřená

Praha 17. října 2020

Botanická zahrada hl. m. Praha zůstává prozatím pro veřejnost plně přístupná. Zájemci si tak i nadále mohou prohlédnout veškeré expozice v běžné otevírací době od 9.00 do 19.00 hodin.

Otevírací doba říjen:  
Venkovní expozice a bistro Botanická na talíři: denně včetně svátků 9.00–19.00  
Skleník Fata Morgana: út–ne 9.00–19.00  
Vinotéka sv. Kláry: po–pá 13.00–20.00 so–ne, svátky 11.00–20.00  

„Na základě vládních nařízení se od tohoto týdne ruší veškerý plánovaný program včetně výstavy Dýňový podzim a oslavy svátku Halloween. Dýně ale návštěvníci v zahradě uvidí. K vidění bude část aranžmá, která byla již před vyhlášením omezujících nařízení připravená, spolu s nimi zdobí zahradu dýňové výpěstky botanické zahrady. Předpokládáme, že plody tykví v expozicích zůstanou až do listopadu,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Návštěvníci si tak při procházce zahradou mohou vychutnat podzimní atmosféru barvících se stromů a pestrobarevných podzimních plodů. Vynechat by určitě neměli Japonskou zahradu, která je v tomto období obzvlášť okouzlující.

Vinotéka sv. Klára funguje nadále formou okénka a zakoupit si tu můžete lahve místních vín či speciální vinné pálenky, které si pak vychutnáte v pohodlí domova. V nabídce je také káva a čaj.  

Kořeny osobností

Už více než stovka osobností poctila v uplynulých jedenácti letech Botanickou zahradu hl. m. Prahy svou návštěvou, aby podpořily projekt Kořeny osobností, v jehož rámci dochází ke spojení vzácného přírodního bohatství s těmi největšími postavami současného světa. Projekt má připomínat budoucím generacím nejen jedinečné dědictví přírody, ale také to nejlepší, co dokázal člověk, ať již v oblasti kulturní, sportovní, či vědecké. I v roce 2020 přibývají do projektu zajímavé a významné osobnosti, které své jméno spojí s rostlinnými poklady naší botanické zahrady: cestovatelská dvojice Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka, judista Lukáš Krpálek, malíř Jiří Anderle a další.

Putovní výstava Kořeny osobností:

2. 10. – 29. 10. 2020: Kladno

2. 11. – 29. 11. 2020: Slaný

Sledujte dění v botanické zahradě na sociálních sítích (Facebook a Instagram).

Novinky a další informace najdete také na
www.botanicka.cz

Mgr. Klára Hrdá, Darina Miklovičová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *