Přes 80 procent firem čeká na rozhodnutí o stravenkovém paušálu. Většina z nich chce využívat elektronické karty

Praha 16. září 2020

Zavedení stravenkového paušálu se bude během září opět projednávat v poslanecké sněmovně. Na rozhodnutí, jak se dál bude možné postarat o benefity pro zaměstnance, čeká přes 80 % firem. Vyplývá to z výzkumu, který vznikl při spuštění nové karty LemonPay. „Většina oslovených zaměstnavatelů bere stravenkový paušál jako možnost pro změnu. Chtějí už mít ale jasno a na nové podmínky se dostatečně s předstihem připravit,“ prohlásil Petr Skoč, obchodí ředitel nové benefitní karty.

Firmy se mohou rozhodnout, zda dají zaměstnancům stravenky, nebo peníze ve stejné hodnotě. Částka by byla vyúčtovaná samostatně, neměla by na rozdíl od mzdy podléhat povinným odvodům a daním. Takové jsou vize stravenkového paušálu, který v rámci daňového balíčku schválili poslanci během července v prvním čtení. A zaměstnavatelé jsou v očekávání, co bude dál. Podle výzkumu se 82 %firem či společností bude rozhodovat o zavedení navrhovaného paušálu až poté, co projde poslaneckou sněmovnou a budou známé přesné podmínky pro jeho zavedení.

Hodně se mluví o tom, že firmy zruší papírové stravenky a peníze budou posílat rovnou na účet. My se však setkáváme s trochu jinou strategií – zaměstnavatelé chtějí mít přehled, za co budou zaměstnanci utrácet. Chtějí být odpovědní a dbají o to, aby se dobře stravovali, podněcovali své zaměstnance k tomu, aby také kvalitně odpočívali. S těmito názory se setkáváme u zaměstnavatelů, kteří si zakládají na firemní kultuře a otázka stravování je u nich silně zakořeněna. O papírových stravenkách už ale moc nepřemýšlí, naopak v nich vidí přítěž,“ popsal Petr Skoč, který se stará o rozjezd karty LemonPay.

A o nový český startupový projekt je po dvou měsících zájem. „Aktuálně připravujeme partnerskou spolupráci s jednou finanční institucí, účastníme se několika tendrů v rámci státních a korporátních společností. Cení si toho, že přinášíme moderní a inovativní řešení.“

S novou univerzální kartou LemonPay lze platit všude, nepotřebuje akceptační síť, a to ani v rámci online plateb, neškrtí ji žádný denní limit nebo časové omezení prostředků. To vše umí zkombinovat s dalšími benefity, jako například s placením volnočasových aktivit. A o moderní elektrickou kartu je zájem –  pro 78 % oslovených zaměstnavatelů se jedná o zajímavější řešení než využití papírových stravenek. Celkem se do průzkumu zapojilo kolem 300 firem.

Pro řadu zaměstnavatelů jsou papírové stravenky pravěkem a hlavně zbytečnou byrokracií. Ideálním řešením pro ně představuje elektronická karta, bez nesmyslných limitů a platnosti prostředků,  společně s přehledným rozhraním, ve kterém si benefity nastaví a zaměstnanci si zase zkontrolují jejich využívání. A to v rámci stravování nebo sportu, zábavy a kultury,“ popsal Petr Skoč, obchodní ředitel LemonPay.

Jiří Uhlíř

O LemonPay:

LemonPay je elektronická karta, která si dokáže pamatovat několik peněženek zároveň, je akceptována všude, kde mají platební terminál, nabízí řadu výhod a ulehčuje správu zaměstnavateli. Zaměstnanci s ní jednoduše nakupují za kolik potřebují, jediným limitem je zůstatek prostředků ve výši 700 000 Kč ročně. Peníze na kartě nevyprší, dokud je zaměstnanci neutratí. Za každou kartu platí zaměstnavatel měsíčně fixní částku. LemonPay je ideálním řešením pro stravenkový paušál, který by se měl zavádět od roku 2021.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *