V Senátu byly představeny soutěžní projekty, které mají Česko připravit na změny klimatu

Praha 4. srpna 2020

V zahradě českého Senátu bylo dnes zahájeno veřejné hlasování o nejlepší nápad, jak připravit česká města a krajinu na sucho, vedra, přívalové deště a další projevy změn klimatu. Soutěž Adapterra Awards pořádá Nadace Partnerství pod záštitou předsedy Senátu Miloše Vystrčila.

„Protože Senátu na životním prostředí a jeho ochraně vždy záleželo a záleží, považuji naši podporu soutěže Adapterra Awards za správnou a logickou. Všechny rozumné aktivity, které napomáhají lepšímu hospodaření s vodou a přirozenému soužití člověka s přírodou jsou a budou totiž pro naši budoucnost stále důležitější,“ říká Miloš Vystrčil.

Na tiskové konferenci ve Valdštejnské zahradě vystoupil dále Martin Ander z Nadace Partnerství a náměstek pražského primátora pro životní prostředí Petr Hlubuček. Ten ve svém příspěvku přiblížil, jak se s adaptací na změny klimatu vypořádává hlavní město. 

Smyslem soutěže Adapterra Awards je postupně vytvořit databázi inspirativních projektů, které svým přístupem k životnímu prostředí přispívají k regionálnímu rozvoji. V letošním roce mohou lidé vybírat z jednadvaceti soutěžních projektů, mezi nimiž nechybí příklady ozeleňování budov, ochlazování městských ulic či navracení vody do krajiny. Hlasování probíhá na webových stránkách do 30. září 2020.

www.senat.cz

Sue Nguyen

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *