Péče pod plenkami s českou přírodní kosmetikou Nobilis Tilia

Vlčí Hora 30. července 2020

Pokožka se vyvíjí až do tří let věku a do té doby není schopna zajistit tělu plnou ochranu. Dětská pokožka je jemná a velmi náchylná a proto doporučujeme používat tu nejjemnější a nejpřirozenější péči v podobě přírodní kosmetiky. Přinášíme několik tipů, jak ji zachovat zdravou. Nobilis Tilia má ve svém širokém portfoliu dostatek péče i pro ty nejmenší. Dbejte na to, aby se vaše děti cítily pohodlně i na těch nejcitlivějších místech pod plenkami.

Tipy na přírodní „vlhčené ubrousky“

Nepěnivý balzám Jůlinka pomáhá mírnit zarudnutí, chrání před vysoušením a udržuje v rovnováze přirozené pH pokožky. Směs heřmánku, levandule a myrhy má zklidňující účinky. Klasické vlhčené ubrousky obsahují syntetické tenzidy, konzervanty a parfemace, které přispívají k podráždění pokožky tím, že narušují přirozený ochranný kožní film a hubí i prospěšné mikroorganismy (jako například laktobacily). Ideální náhradou jsou obyčejné papírové kapesníčky s kterými šetříte životní prostředí. Navlhčete kapesníček vodou, naneste malé množství Mycího intimního balzámu Jůlinka na pokožku, nechte krátce působit a vlhkým papírovým kapesníčkem setřete. Mycí balzám udělá radost také maminkám s citlivou pokožkou, kterou balzám ošetří stejně dobře jako tu dětskou.

Květové vody

Rychlou pomocí jsou hojivé květové vody. Při mírném znečištění navlhčete papírový kapesníček BIO Květovou vodou heřmánkovou či levandulovou nebo ji nastříkejte přímo na pokožku a kapesníčkem setřete nebo nechte zaschnout a dopřejte pokožce volnost na vzduchu. Květové vody totiž pomáhají udržet zdravé pH pokožky a jsou přirozeně antimikrobiální. Dobře vám poslouží na cestách nejen pro miminko, ale i k jemné dezinfekci vašich rukou, kdykoliv je potřeba. Konejšivá, jemně nasládlá bylinná vůně heřmánku navíc přispívá k uvolnění a navození pocitu klidu a duševní pohody u dětí i dospělých. Maminky ocení levandulovou vodu jež obsahuje bioaktivní látky, které tiší pokožku podrážděnou po opalování, depilaci či holení. 

Masážní olej

Po večerní koupeli vetřete nebo jemně vmasírujte do pokožky celého těla včetně zadečku Masážní olej Žofie s obsahem zklidňujících olejů z heřmánku a levandule. Nejenže harmonizují a zklidňují před spaním, ale zároveň pomáhají zmírnit podráždění pokožky. Připravit z něj lze ale i vodní masáž, kdy dvacet kapek oleje nakapete do vaničky a během koupele vtíráte do dětské pokožky. Při odstraňování šupinatosti ve vláskách olej jemně vmasírujte do vlasové pokožky a vyčešte jemným dětským kartáčkem.

Ochranný krém

Na zadeček pak naneste Ochranný krém Olinka s vysokým podílem panenského olivového oleje a včelího vosku, který dobře chrání proti opruzeninám při zvýšené vlhkosti pod plenkami. Sladce balzámová vůně pryskyřice benzoe zklidňuje mysl a navozuje pocit bezpečí a láskyplné péče. Rádi po něm sáhnou i dospělí – protože je krém dostatečně mastný, chrání ruce při manuálních činnostech a regeneruje pokožku chodidel.

Pro rychlé zhojení a ochranu podrážděné pokožky naneste pod plenky Zklidňující krém Levantis. výjimečně šetrný, lehký krém s levandulí prokazuje obrovskou službu při ošetření dětské pokožky pod plenkami. Uplatnění ale najde také u milovníků sportů, jako je cyklistika, veslování nebo jízda na koni. Podrážděnou pokožku nejen zklidňuje, ale také ochraňuje a podporuje její revitalizaci. Díky obsahu levandule, zinku a jílu skvěle absorbuje přebytečnou vlhkost a tím zabraňuje množení bakterií a navrací pokožce zdraví. Méně ochranné, zato výborné hojivé účinky má také Měsíčkový krém.

“Aby děti netrápila bolestivá a opruzená pokožka, zapojte do péče přírodu. Vyhýbejte se syntetickým mycím prostředkům, zajistěte dostatek volného přístupu vzduchu k pokožce a využijte sílu éterických olejů,” říká spolumajitelka Nobilis Tilia a první diplomovaná aromaterapeutka v Čechách Adéla Zrubecká. Více informací naleznete zde: https://eshop.nobilis.cz/

Certifikát CPK a CPK BIO

Aby se mohli zákazníci lépe orientovat v ryzosti přírodních produktů, svoji kosmetickou produkci nechala Nobilis Tilia zaštítit certifikátem CPK. Označení CPK a CPK bio garantuje čistě přírodní a bio organické ingredience. V Nobilis Tilia pečlivě dbají na výběr těch nejlepších surovin a šetrný výrobní proces.

Jiřina Horváthová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *