Vysoká škola, práce v analytické společnosti i profi esport. Mladík Smutný udivuje svou všestranností

Praha 17. července 2020

Elitní esportový tým Entropiq, za kterým stojí Martin Kabrhel, posílil jeden z nejlepších českých hráčů karetní hry Hearthstone Josef „Jobsad“  Smutný. Student Univerzity Karlovy zároveň před nedávnem rozšířil tým datových analytiků ve společnosti Ematiq. Obě společnosti pojí právě osoba Kabrhela.

Jobsad, jak si Smutný říká ve virtuálním světě, úspěšně zvládá studium na Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy, práci na téměř plný úvazek a také hrát profesionálně Hearthstone na té nejvyšší úrovni. Pravidelně se účastní Masters Tour, což je 6 mezinárodních Hearstonových majorů. Na každém se hraje o téměř 6 milionů Kč.

„Vždy dělám více věcí najednou a nesázím jen na jednu kartu. Během prvního ročníku studia na vysoké škole jsem zvládl udělat polovinu kreditů, které bych měl nasbírat během tří let, takže jsem si udělal trochu náskok,“ směje se Smutný, který si během gymnázia vydělával mimo jiné i jako tenisový trenér dětí.

Neuvěřitelnou všestrannost oceňuje také Kabrhel. „Kombinovat hraní a podobnou práci dává smysl, ale je to velmi náročné. V budoucnu půjde spíše o výjimečné hráče, kteří tohle dokáží.  Ale jsem si jistý, že zrovna Pepa se s tím popere a zvládne to.“

Během studia na gymnáziu si Smutný vydělával hlavně hraním Hearthstone. „Z toho plyne, že nemám s prací v datově analytické firmě tolik zkušeností. Na druhou stranu si myslím, že po třech měsících se v tom docela orientuji. Hlavně chápu souvislosti,“ vysvětluje Smutný, že se velmi rychle adaptoval.

A co vlastně dvacetiletý fanoušek pražské Slavie pro datovou společnost dělá? „Pepa má v Ematiqu na starosti analýzy nejen esportových událostí. Spolupracuje také při návrhu specializovaných softwarů. Obecně jsou hráči her jako je poker, nebo právě Hearthstone považováni za velmi inteligentní lidi se zajímavými dovednostmi. Podobně jsou v Asii braní hráči deskové hry Go nebo šachisté,“ říká Kabrhel, který Entropiq založil na začátku letošního roku.

„Hearthstone má s prací pro datově analytickou firmu společné do určité míry takové herní uvažování. V životě chci vždy taky vyhrávat. Logické uvažování je důležité, aby byl člověk o krok napřed před ostatními a byl v uvozovkách chytřejší,“ potvrzuje Smutný slova svého šéfa.

Do Entropiqu přestoupil tento všestranný hráč z týmu Inside Games, pro který bude absence Smutného velkým oslabením. „Na druhou stranu rozumíme jeho potřebám a motivaci posouvat se neustále kupředu. Odehrál v našich barvách řadu let a zanechal za sebou mnoho úspěchů a nezapomenutelných okamžiků,“ říká majitel Inside Games Vojtěch Klapuch. 

Vedle kariérního postupu v esportovém i pracovním prostředí se může Smutný těšit v novém týmu také na fotbalistu Vladimíra Šmicera, který se stal nedávno ambasadorem týmu Entropiq.

„Pamatuju si, když mi bylo osm let a Šmíca dal v derby proti Spartě dva góly, tehdy jsem ještě chodil s rodinou na stadion. Tohle jsou krásné vzpomínky, navíc Šmíca je super fotbalista a taky sympatický a rozumný člověk. Je to jeden z těch lidí, kteří mi hodně sedí. Je pro mě čest, že se s ním v Entropiqu potkám,“ dodává Smutný.

Jan Koukal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *