Muzeum města Prahy na síti

Praha 25. března 2020

Muzeum hlavního města Prahy připravilo nové online virtuální prohlídky výstav.

Muzeum města Prahy muselo před 14 dny uzavřít brány svých expozic a výstav. Zůstáváme ale na síti a rádi bychom přispěli lidem v této nelehké době nabídkou našich online aktivit, které stále rozšiřujeme.

 Návštěvníkům nabízíme jednak soubor webových výstav, které byly vytvořené primárně pro online prezentaci. Zároveň ale i virtuální prohlídky výstav, které již proběhly v prostorách muzea a následně byly zpracovány do virtuální podoby. Nově máme zařazeny výstavy, které by za normálních okolností byly nyní k vidění v hlavní budově muzea na Florenci a v Domě U Zlatého prstenu. Jedná se o výstavu Listopad 1989 v pražských ulicích a Muzeum města Prahy na Těšnově? v hlavní budově a výstavu Pro kamna ke Špačkovi v Domě U Zlatého prstenu.

Virtuální prohlídky, které pro Muzeum města Prahy realizovala společnost MUSOFT.CZ, jsou nejen časoprostorovým otiskem fyzických výstav, ale také zdrojem rozšiřujícího digitálního obsahu jako jsou fotografie, videa, textové informace a audiokomentáře. Virtuální prohlídky nemohou nahradit zážitek z fyzické návštěvy našeho muzea, ale díky rozsahu přidaného obsahu mohou být zajímavou alternativou, jak v dnešní nelehké době strávit volný čas a zůstat s námi v kontaktu. Budeme rádi, pokud vás naše projekty virtuální reality zaujmou a motivují k osobní návštěvě v klidnějších časech.

Nové virtuální prohlídky

muzeum-mesta-prahy-na-tesnove.muzeumprahy.cz

pro-kamna-ke-spackovi.muzeumprahy.cz

listopad-1989-v-prazskych-ulicich.muzeumprahy.cz

Nezahálíme ani, co se týče aktivit pro děti. Pro ty malé máme připravené vystřihovánky a skládačky, pro děti prvního stupně základních škol jsou ke stažení pracovní listy a pro děti z věkové skupiny 11 – 13 let máme připraven historický kvíz s odkazy, které poodkryjí další zajímavosti z historie Prahy. Každý týden tyto materiály aktualizujeme a doplňujeme.

Virtuální výstavy

Konzervovaná minulost

http://muzeumprahy.cz/5279-konzervovana-minulost/
http://konzervovana-minulost.muzeumprahy.cz/

Od nitě ke košili / Textil a móda středověkých Pražanů

http://muzeumprahy.cz/2664-od-nite-ke-kosili-textil-a-moda-stredovekych-prazanu/
http://od-nite-ke-kosili.muzeumprahy.cz/

Strašnice … zahrada Prahy, brána armád…

http://muzeumprahy.cz/2560-strasnice-zahrada-prahy-brana-armad/
http://strasnice.muzeumprahy.cz/

 Historie povodní v Praze

http://muzeumprahy.cz/2213-historie-povodni-v-praze/
http://historie-povodni-v-praze.muzeumprahy.cz/

Online aktivity lektorského oddělení muzea

     Pro děti na doma 

 Soubor vystřihovánek, pracovních listů, které si mohou menší děti se svými rodiči doma vybarvovat, slepovat a vyplňovat. Každý týden je sada aktualizována o nové pracovní listy.

http://muzeumprahy.cz/pro-deti-na-doma/

Dějiny Prahy za školou jsou určeny pro starší žáky základních škol, kde lektorské oddělení každý týden zadává úkoly s odkazy, které seznámí děti zajímavou formou s historií Prahy. Děti mohou zasílat své řešení a mohou být odměněny malým dárkem.

http://muzeumprahy.cz/dejiny-prahy-za-skolou/

www.muzeumprahy.cz

Mgr. Olga Šámalová 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *