Společnost cargo-partner získal osvědčení pro skladování a manipulaci bioproduktů ve svém iLogistickém centru v Praze

Vídeň, 19. února 2020

V lednu 2020 získalo iLogistické centrum společnosti cargo-partner v blízkosti pražského letiště osvědčení pro skladování bioproduktů v souladu s ekologickým nařízením EU a pro manipulaci s těmito produkty. Toto moderní logistické zařízení nabízí celkem 10 900 m² skladových prostor, včetně potravinového skladu s certifikací IFS s možností skladování při řízené teplotě +2 až +8 °C.

Copyright:  cargo-partner

Od otevření iLogistického centra v areálu Logicor Park o rozloze 10 900 m² v blízkosti pražského letiště v roce 2019 přijala společnost cargo-partner řadu opatření, díky nimž může nyní svoje skladové kapacity nabízet i pro skladování potravin a zboží podléhajícího rychlé zkáze, včetně zboží citlivého na teplotu a produktů ekologického zemědělství. Dne 14. ledna 2020 pak získalo iLogistické centrum společnosti cargo-partner v Praze od kontrolního orgánu ABCERT osvědčení v souladu s ekologickým nařízením EU. Toto osvědčení potvrzuje, že sklad splňuje požadavky na skladování a manipulaci s bioprodukty podle čl. 29 odst. 1 nařízení Evropské unie (EHS) 834/2007, označovaného rovněž jako ekologické nařízení EU. Nařízení Evropské unie (EHS) 834/2007 o ekologické produkci a označování ekologických produktů definuje postupy pěstování zemědělských produktů a potravin, které jsou označeny jako bioprodukty.

Jiří Jelínek, jednatel společnosti cargo-partner v České republice, vysvětluje motivaci firmy k získání tohoto ekologického osvědčení: „Od otevření našeho iLogistického centra v Praze v lednu 2019 využívá tento sklad řada zákazníků z odvětví potravinářského průmyslu a dodávek zboží podléhajícího rychlé zkáze. Nadále se proto snažíme optimalizovat naše zařízení podle požadavků tohoto důležitého segmentu trhu. V dubnu 2019 jsme uvedli do provozu část skladu s řízenou teplotou. V červenci 2019 získal náš sklad osvědčení IFS pro logistiku potravin. A nakonec jsme letos v lednu získali osvědčení, které nám umožňuje nabízet skladování a manipulaci biopotravin v souladu s ekologickým nařízením EU.“

Copyright:  cargo-partner

Toto iLogistické centrum se nachází v areálu Logicor Park Prague Airport s přímým napojením na dálnici, ve vzdálenosti pouhých 15 minut od samotného letiště i od centra města. Tento moderní sklad má osvědčení HACCP, poskytuje služby kompletní logistiky zahrnující cross-docking, řízení zásob, vyřizování objednávek, vykládku kontejnerů, paletizaci, vyskladňování, balení a přebalování, třídění, etiketování, kompletaci makro-jednotek, celní odbavení a poradenství v oblasti logistiky. Prostřednictvím svého iLogistického centra v Praze je společnost cargo-partner schopna nabídnout optimální skladovací podmínky pro uskladnění mléka, masa, pečiva, nápojů, ovoce a zeleniny v primárních obalech, stejně jako dalšího zboží vyžadujícího řízenou teplotu skladování. V roce 2019 získal tým společnosti cargo-partner v iLogistickém centru v Praze osvědčení podle IFS (International Featured Standard) pro svůj sklad potravin o rozloze 5 000 m² a uvedl do provozu úsek s regulovanou teplotou o velikosti 1 500 m², s konstantní teplotou udržovanou v rozmezí od +2 °C do + 8 °C.

O společnosti cargo-partner

cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. Díky dlouholetému působení na trhu přichází cargo-partner s řešením na míru pro různorodé portfolio zákazníků napříč odvětvími. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2019 dosáhla obratu 825 milionů eur a na jejím úspěchu se podílelo 3150 zaměstnanců.

Christina Kalløkken / Director Corporate Communications & Marketing

cargo-partner GmbH

Airportstrasse 9

2401 Fischamend, Austria

Tel.: +43 5 9888-11322, Fax: +43 5 9888-11225

E-Mail: christina.kalloekken@cargo-partner.com, www.cargo-partner.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *