Brut IPA od plzeňských sládků je šampaňským mezi speciály

Praha, 13. února 2020

V těchto dnech mohou návštěvníci v 1350 restauracích a hospodách ochutnat  pivní speciál Brut IPA plzeňských sládků, která je jedním z nejnovějších pivních stylů, odnoží pivního stylu IPA (India Pale Ale). 

Brut IPA byla poprvé uvedena v listopadu roku 2017 v San Franciscu, kde si rychle získala oblibu. Za recepturou nového pivního stylu stojí sládek Kim Sturdavant z pivovaru Social Kitchen & Brewery. Sládkové ze všech koutů světa se snaží tento speciální druh piva napodobit, a dokonce i vylepšit. Experimentují například s různými typy chmelů, sladů a dalších pivních surovin.

Rarita v podobě „pivního šampaňského“ je na čepu v rámci programu Volba sládků pouze v únoru. Šest odrůd amerického aromatického chmelu dává pivu výraznou chmelovou vůni, ale i citrusové a květinové tóny. Brut IPA je typická velmi nízkým až nulovým obsahem cukru, což jí dodává delikátní suchost, a zároveň je díky procesu kvašení a zrání silně sycená. Právě tato specifická kombinace z ní činí „pivní šampaňské“. Na chuť jí tak přijdou i ti, kteří obvykle dávají přednost sektu nebo vínu.

„Ve Volbě sládků ukazujeme pivní rozmanitost a představujeme nové a zajímavé pivní styly a speciály. Zimní měsíce jsou pak pro objevování silnějších piv ideálním obdobím, proto jsme se rozhodli na únor uvařit nejnovější americký speciál,“ uvádí sládek Daniel Urban, který pivo uvařil.

Klasickou IPU už plzeňští sládci vařili a byla pro svou oblibu vybrána z celé škály speciálů i k distribuci v lahvích jako limitovaná edice v síti jednoho z největších řetězců v České republice. Brut IPA programu Volba sládků je ale vůbec první pivo tohoto stylu, který v pivovaru uvařili. Je velmi dobře pitelné, vyniká osvěžující kyselostí a střední hořkostí. Celková lehkost, při obsahu alkoholu 7,7 % obj. příjemně překvapí.

A když mluvíme o „pivním šampaňském“, nemůžeme opomenout doporučení pro párování s pokrmy. „Brut IPA Volby sládků perfektně ladí především s grilovaným masem, zralými sýry nebo ovocnými dezerty. Dobře doplní i kořeněná jídla asijské nebo indické kuchyně,“ vysvětluje Daniel Urban. 

I když je letošní únor o den delší než tři předchozí a než budou tři následující, krátí se možnost tento ojedinělý speciál ochutnat.

Volba sládků každý měsíc přináší nový pivní speciál a přispívá k rozmanitosti českého pivního trhu. Plzeňský Prazdroj tento speciální program spustil v květnu 2015 a přinesl tak do více než 1350 hospod přes 50 druhů pivních speciálů.

Zapojené podniky naleznete na stránkách volbasladku.cz v sekci „Najdi svůj čep“ nebo v aplikaci jdesnapivo.cz

JK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *