Výrobce Preventanu reaguje na koronavir a navyšuje produkci

Praha, 6. února 2020

Česká farmaceutická společnost Neuraxpharm Bohemia z Hradce Králové navyšuje výrobu produktu Preventan® Akut tak, aby nemohlo dojít k jeho výpadku. Společnost, která již více než dvacet let na trhu nabízí originální doplněk stravy na podporu imunity Preventan®, tak reaguje na významně zvýšený zájem o podporu imunity v souvislosti s epidemií koronaviru ve světě.  

„Preventan jsme vyvinuli proto, že jsme přesvědčeni o výjimečnosti, ale i důležitosti látky ProteQuine® pro podporu slizničního imunitního systému, který je první bariérou proti virům a bakteriím a jehož funkci významně ovlivňuje zvýšená hladina imunoglobulinu typu A,“ vysvětluje generální ředitel společnosti Neuraxpharm Bohemia MUDr. Lukáš Jirka.

„Naším posláním je pomáhat v podpoře péče o zdraví, klademe důraz na prevenci a zdravý životní styl, dlouhodobě podporujeme mnoho sportovních aktivit dětí i dospělých. Naším přáním je, aby lidé léky nebo doplňky stravy vůbec nepotřebovali, ale víme, že je to přání nesplnitelné. V tuto chvíli cítíme spoluodpovědnost za podporu imunity nás všech o to víc, že se potkala chřipková epidemie v naší zemi s riziky světové epidemie koronaviru,“ dodává MUDr. Lukáš Jirka.

Při vědomí své celospolečenské odpovědnosti společnost Neuraxpharm Bohemia vyrobila navíc 5000 speciálních balení Preventanu Akut. Během tohoto týdne je rozdá zdravotnímu personálu a lékárníkům, kteří s nemocnými přicházejí do každodenního styku a představují tak jednu z nejohroženějších skupin obyvatelstva. Část balení putuje do vybraných nemocnic (např. Fakultní nemocnice v Motole) a další část bude směřovat do ordinací praktických lékařů a do lékáren.

O značce Preventan®

Doplňky stravy řady Preventan® obsahují aktivní složku ProteQuine® a vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému. V roce 2018 oslavil Preventan® 20 let na trhu, jeho portfolio se postupně rozrostlo na 5 variant – Clasic, Akut, Quattro, Junior a Sport v několika příchutích a velikostech balení. Preventan® je originální doplněk stravy vyráběný v České republice, který je zákazníkům dostupný výhradně v lékárnách. Preventan® se věnuje také osvětové činnosti a podporuje sportovní a zdravotně vzdělávací akce.

www.preventan.cz

www.facebook.com/PreventanCZ
www.instagram.com/preventan_cz

Radka Vavroušková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *