Britští STOMP vystoupí v Praze a Ostravě – leden 2020

Praha 15. ledna 2020

Britští STOMP se vrací do Prahy! Premiérově zamíří také do Ostravy.


Taneční senzace z Velké Británie STOMP se ve druhé polovině ledna 2020 objeví v České republice. Několik představení světové show pro celou rodinu nabídne v Kongresovém centru v Praze (21.-26.1.). Odtud poputuje do ostravské Multifunkční auly Gong, kde vystoupí vůbec poprvé (31.1.-2.2.).

České publikum může těšit na strhující taneční show, ve které členové STOMP neváhají za účelem dobře znějícího rytmu použít všechno možné od zapalovačů a plechovek přes odpadkové koše až po kuchyňský dřez.

https://www.youtube.com/watch time_continue=33&v=6cw9gomKKCg&feature=emb_logo  

Unikátní mix perkusí, tance, divadla a komedie s úžasným hudebním doprovodem inspirovaným ruchem každodenního života mohli diváci poprvé zažít v létě roku 1991 v britském Brightonu. Uskupení vzniklo na základě předchozí desetileté spolupráce mezi Lukem Cresswellem a Stevem McNicholasem. Oba zakladatelé v roce 1981 působili ve streetovém bandu Pookiesnackenburger a byli rovněž členy divadelního souboru Cliff Hanger. Jejich společné počiny už od 80. let vytvářely předobraz dnešních STOMP.Skupina se z původních osmi členů rozrostla na čtyři desítky účinkujících z dvanácti různých zemí. Za 28 let jejich existence odehráli STOMP přes dvacet tisíc představení a vidělo je přes 12 milionů diváků ve více než padesáti zemích po celém světě. V oblíbené show se v minulosti objevily celebrity jako Michael Douglas, Demi Moore, Bruce Willis, Harrison Ford a další.  

Radka K. Martiníková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *