Flora Pragensis: souboj mladých floristů letos překvapivě ovládli tři chlapci

Praha 18. prosince 2019

Ve dnech 12. až 14. prosince probíhala na půdě Střední odborné školy Jarov tradiční pražská předvánoční akce Flora Pragensis. V rámci ní se koná i jediná floristická soutěž ve vazbě a aranžování s vánoční tematikou v Česku. Tu si letos zcela podmanili zástupci silnějšího pohlaví.

Letos proběhl už osmý ročník soutěžní výstavy Flora Pragensis. Ze strany škol je o účast ve floristické soutěži každoročně velký zájem.Soutěže se letos zúčastnilo 26 žáků z 11 zahradnicky zaměřených škol z celého Česka. Soutěž proběhla ve čtvrtek 12. prosince. Soutěžící měli tři úkoly – ozdobení vánočního stromku, adventního věnce a výrobu girlandy na krbovou římsu,“popsal Miloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov (SOŠJ).

I když se mezi laickou veřejností traduje, že floristika je spíše doménou děvčat, na Jarově byl opak pravdou. Tři soutěžní úkoly nejlépe zvládli chlapci – žáci zahradnických škol, budoucí floristé. „Na první příčce se umístil Vlastimil Kucharovič ze zahradnické školy Děčín, druhé místo obsadil Filip Hrouda ze školy na pražském Jarově a na třetím místě skončil Tomáš Pražák ze zahradnické akademie Mělník,“ doplnil Miloslav Janeček.

Mgr. Petra Ďurčíková

STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA JAROV, www.skolajarov.cz

Střední odborná škola Jarov spojuje hned několik různorodých zaměření – stavební, dřevařské, zahradnické a sportovní. Nabízí vzdělávání ve čtyřletých studijních a tříletých učebních oborech. Studijní obory jsou zakončeny maturitou, učební obory výučním listem. Na tříleté učební obory se dá navázat v rámci dvouletého denního nástavbového studia zakončeného maturitou. Škola zároveň zajišťuje výuku v oborech určených absolventům speciálních základních škol nebo žákům se specifickými vzdělávacími potřebami. Učební obory: instalatér, kamnář, klempíř, kominík, malíř, montér vodovodů a kanalizací, pokrývač, podlahář, sklenář, strojírenské práce, tesař, truhlář, zahradník, zámečník, zedník. Maturitní obory: dřevostavby, management ve sportu, management ve stavebnictví, stavební obnova, technická zařízení budov, zahradnictví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *