Vernisáž výstavy „Historie vánoční hudby“ v Muzeu Karlova mostu

Praha 2. prosince 2019

Stejně jako vánoční hudba, patří i návštěva výstavy betlémů v Muzeu Karlova mostu tradičně k Vánocům. Výstava betlémů doplněná o expozici věnovanou historii vánoční hudby byla pro veřejnost otevřena od 1. prosince 2019 a potrvá až do 2. února 2020.Návštěvníci se mohou seznámit s historií vánoční hudby díky dobové ikonografii a hudebním nástrojům. Představen bude i jeden z nejstarších středověkých nástrojů -tzv. šalmaj, a muzeum rozezní středověká vánoční hudba. 

Muzeum tradičně představí své unikátní betlémy, například Slaměný betlém v životní velikosti polského umělce Andrzeje Wrzecionka, Vltavský rybí betlém zapsaný v České knize rekordů, Africký z ebenového dřeva, Námořnický, či betlém z kukuřičného šustí. „Letošní výstava Muzea Karlova mostu vznikla ve spolupráci s hudebním skladatelem doc. Lukášem Matouškem a sestává i z předmětů zapůjčených Muzeem Vysočiny Třebíč, které tvoří například stavěcí a skříňové betlémy převážně z 19. − 20. století nebo tabla Muzejního spolku Třebíč z r. 1943 s ukázkou prací třebíčských betlémářů,“ dodává kurátor výstavy Michal Cihla. Ředitel společnosti Pražské Benátky, Zdeněk Bergman, připravil dárek pro rodiny, které navštíví výstavu během všedních dní, v podobě zvýhodněné rodinné vstupenky na plavbu Pražskými Benátkami (2 dospělí + 2 děti) za 790 Kč. Užijte si 45 minutovou plavbu na vytápěných lodích typu Vodouch s audio-výkladem a drobným občerstvením – perníkem a například svařeným vínem nebo čajem. Lodě vyplouvají každý den od 10:30 do 17:00 hod. ze skrytého podzemního přístaviště Judita pod Karlovým mostem, které má samo o sobě nezaměnitelnou atmosféru. Zvýhodněnou rodinnou vstupenku je možno uplatnit od pondělí do pátku 2. 12.­ – 23. 12. 2019 a 3. – 31. 1. 2020.

Otevírací dobu Muzea Karlova mostu a vyhlídkových plaveb naleznete na http://www.muzeumkarlovamostu.cz/cz/muzeum/oteviraci-doba a na http://www.prazskebenatky.cz/cz/vyhlidkove-plavby-historickym-privozem/provozni-doba.

JK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *