Stanislav Novotný: Dezinformační Deník N v akci

Praha 25. listopadu 2019

Petra Procházková versus Vladimír Franta.

Padla facka na sále. Petra Procházková plácala nesmysly a ve svém špatně připraveném vstupu na pražském Mezinárodním mediálním fóru neústrojně skládala propagandistické příběhy bez ladu a skladu, stejně jako ve své novinářské praxi. Její vystoupení bylo slabé a Vladimír Franta ji ocitoval na stránkách Sputniku. Procházková neunesla nastavené zrcadlo a rozhodla se bránit útokem.

Na Vladimíra Frantu vyrazil fotograf z dezinformačního Deníku N, tedy Ludvík Hradílek ze současného hnízdiště létající Petry. Ve foyer mu vrazil objektiv do obličeje, leč Franta se nedal a vytasil mobil. Pánové zahájili fantastickou koridu. Stříleli po sobě fotoaparáty. Jeden agresivně útočil a druhý se snímáním soupeře bránil.  Kde se vzala, tu se vzala. Na místo dorazila teta Petra. A hned Frantu fackovala, mobil z ruky vyrazila, za hajzla a prase označila.

Milý čtenáři, posuď sám, kdo si stojí lépe ve Tvých očích. Redaktorka předlistopadových Květů a zakladatelka subverzní organizace Člověk v tísni nebo gentleman, který facku nevrátil, neb je evropsky přesvědčen, že se ženy nebijí.

Byl jsem osobně přítomen a scénu na vlastní oči i uši zaznamenal.

Autor je  bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií

2 komentáře: „Stanislav Novotný: Dezinformační Deník N v akci

 • 25.11.2019 (10:43)
  Permalink

  Co k tomu říct?! Snad jen tolik: je smutné, jak se někteří lidé dokážou ve vypjaté situaci chovat. Fakt, že mám na něco jiný názor, ještě neznamená, že svého „odpůrce“ budu fackovat. Osobně smekám před gentlemanem, jenž se nenechal rozhodit a zachoval chladnou hlavu.
  Malé zamyšlení na okraj: Řada lidí demokracii vnímá jako cochcárnu, jako možnost dělat si co chci a své názory prosazovat za jakoukoliv cenu, jakoukoliv cestou. Ale tak to není. Pravdou rovněž je, že mnoho lidí prostě kritiku své osoby, svého jednání neunese. Pak jedná, mírně řečeno, neadekvátně.
  Chtěla bych připomenout, že demokacie bez lidskosti a mravnosti nemyslitelná. Například pro T. G. Masaryka demokracie představovala především stálý dialog, snášenlivost, spravedlnost a slušnost. Nikoliv panování nad lidmi. Vnímal ji jako veřejnou službou pro občany. Podle toho by se měli chovat i představitelé sdělovacích prostředků.

  Reagovat
 • 25.11.2019 (15:21)
  Permalink

  Na pranýř s hanebníky! Tak se to dělá!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *