Zámecká slavnost vína v Českém Krumlově nabídne 300 vzorků vína

Český Krumlov, 20. listopadu 2019

Festival vína Český Krumlov® vstupuje do svého posledního týdne a v sobotu 23. listopadu vyvrcholí dlouho očekávanou a veřejností velmi oblíbenou Zámeckou slavností vína. Návštěvníci degustační a prodejní přehlídky vín se od 14:00 – 22:00 hod. v Zámecké jízdárně mohou těšit na degustaci až 300 vzorků vín z Čech, Moravy, Rakouska, Německa, Francie, Černé hory, ale také Nového Zélandu, Austrálie a Jižní Afriky.

Oblíbená degustační a prodejní přehlídka vín se bude konat v sobotu 23. listopadu od 14:00 – 22:00 hod. v Zámecké jízdárně. Návštěvníkům se představí na 30 tuzemských a zahraničních vinařství, která nabídnou k ochutnání až 300 vzorků vín.

„Letos na naší největší akci festivalu představíme vína ze všech podoblastí České republiky,“ uvádí Pavel Fučík ze Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov, jednoho z pořadatelů festivalu, a dodává: „Kromě již tradičních jako je vinařství Volařík či Víno Kadrnka letos přivítáme zlatého, stříbrného a bronzového Vinaře roku 2019 – Mikrosvín Mikulov, vinařství Sonberk a Zámecké vinařství Bzenec. Nově se mohou návštěvníci těšit např. na vinařství Ondřej Brdečko či Vinice Hnanice a nebudou chybět ani zahraniční vína z Rakouska, Německa, Francie, ale také Nového Zélandu, Austrálie či Jižní Afriky“.

Stejně jako v předchozích letech si budou moci návštěvníci rozdíly mezi jednotlivými druhy vín zapisovat do katalogu vín, který obdrží spolu s degustační skleničkou při vstupu. V průběhu Zámecké slavnosti vína bude možno zakoupit vína za zvýhodněnou festivalovou cenu a návštěvníkům bude k dispozici bohaté studené i teplé občerstvení. „Zájemci si budou rovněž moci vyzkoušet sabrage se zástupcem vinařství Proqin,“ odkrývá něco málo z programu Miroslav Reitinger z Českokrumlovského rozvojového fondu, druhého z pořadatelů festivalu, a dodává: „Velmi se také těšíme, že budeme moci návštěvníkům také letos nabídnout možnost ochutnat českokrumlovský Solaris z loňské sklizně na vinici v klášterní zahradě Na Tramínu.“ Návštěvníci se tak mohou sami přesvědčit, že dlouhodobá péče krumlovských vinařů o vinice v Českém Krumlově, která vychází z principů biovinařství, se určitě vyplatí.

Také v letošním roce připravili pořadatelé pro návštěvníky Zámecké slavnosti vína AFTERPARTY, která proběhne od 20:00 hod. v sále Egon Schiele Art Centra (vstup přes Egon Café) a na níž zahraje českobudějovická rocková kapela Seven´s. Pro návštěvníky Zámecké slavnosti vína je vstup na afterparty zdarma.

Více informací k letošnímu ročníku Festivalu vína Český Krumlov naleznete na www.festivalvinack.cz. Sledovat můžete také facebookovou stránku Festivalu vína Český Krumlov na www.facebook.com/festivalvinack.

Vstupenky na Zámeckou slavnost vína a degustační akce festivalu lze zakoupit v Infocentru Český Krumlov nebo on-line na www.ckrumlov.info/tickets, kde nabízíme rovněž možnost zakoupení e-vstupenek. Vybírat a nakupovat tak mohou zájemci jednoduše z pohodlí domova.

Ing. Miroslav Reitinger, Ing. Pavel Fučík, MUDr. Václav Pecha,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *