Nejlepší házenkářky planety čeká japonská mise. Sledujte světový šampionát v házené žen, exkluzivně na Sport1 a Sport2.

Praha  21. listopadu 2019

Házená je tradičním a krásným sportem, který si získává stále větší popularitu a oblibu diváků nejen u televizních obrazovek. Stanice Sport1 a Sport2 se v podobě Ligy mistrů či atraktivního EHF Cupu věnují špičkové házené dlouhodobě a Mistrovství světa žen 2019 v Japonsku je jednou z vrcholných akcí, která v jejich bohatém programu rozhodně nemůže chybět. Od 30. listopadu do 15. prosince se můžete těšit na více než třicet atraktivních přenosů ze světového šampionátu.

Nejlepší házenkářky planety se utkají o mistrovský titul v rámci 24. světového šampionátu, který se koná v letošním roce v Japonském městě Kumamoto. Od 30. listopadu se rozhoří boje o korunu královen světové házené na pěti japonských stadionech a na turnaji nebudou chybět největší favoritky včetně posledních třech šampionů Francie, Norska a Brazílie. 

Vše bude postupně mířit k velkému finále v desetitisícovém chrámu Park Dome Kumamoto, které uvidíte 15.12.od 12:30 na Sport2. Z šampionátu stanice odvysílají více než třicet přenosů, kterými vás slovem doprovodí elitní komentátoři a experti. Hlavními hlasy šampionátu budou jedni z nejzkušenějších komentátorů stanic Sport1 a Sport2, Zdeněk Rom, který komentuje vrcholnou házenou již mnoho let, ve slovenském jazyce pak Peter Štefanec. Experty a odbornými spolukomentátory jsou Vladimír Haber, bývalý skvělý hráč či trenér české reprezentace, Klára Černá, bývalá reprezentantka ČR a dlouholetá spolupracovnice Sport1 či bývalý slovenský házenkář Dušan Olejár.

„Házená je v našich končinách velmi populárním sportem a MS v Japonsku nabídne opravdu tu nejvyšší možnou kvalitu. Ať už jsou to úřadující šampionky z Francie, skvělé hráčky Norska či semifinalistky z roku 2018 Rusky a Rumunky, všechny týmy se pojedou do Japonska poprat o titul. Ženská házená je atraktivní, dynamická a plná emocí, není příliš svázaná taktikou a je hodně živelná, máme se na co těšit. “ – říká šéfkomentátor Sport1 a Sport2, Ondřej Voršilka.

Kromě bohatého házenkářského menu v podobě Ligy mistrů mužů i žen či prestižního EHF cupu, televizní program stanic Sport1 a Sport2 nabízí také přenosy z dalších atraktivních sportovních událostí a vrcholných soutěží jako jsou Formule1, hokejové KHL, SHL, CHL a slovenská Tipsport liga, portugalská nejvyšší fotbalová soutěž Liga NOS, turecká  Süper Lig, NFL, tenisové turnaje okruhu ATP250 či vybrané elitní boxerské galavečery.

Sylvie Micková

O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International – Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společnostní na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic soustřeďujících se na Střední a Východní Evropu. Současné AMCNI – Central and Northern Europe portfolio nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, Megamax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film+. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky, jazykové verze a trhy.  Je dostupný v celé řadě platforem včetně HD služeb na vyžádání a verze pro mobilní telefony.

AMC Networks International (AMCNI) je globální divizí AMC Networks a dodavatelem uznávaných zábavních pořadů pro předplatitele ve více než 140 zemích a územích v Africe, Asii, Evropě a Latinské Americe. AMCNI zahrnuje jak globální značky SundanceTV a MGM Channel, tak populární kanály s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací najdete na www.amcnetworks.com/amcni.

O společnosti AMC Networks:

Společnost AMC Networks Inc. (NASDAQ: AMCX) se již více než 30 let věnuje produkci kvalitních filmů a pořadů, vlastní a provozuje několik populárních a oceňovaných značek v oblasti placené kabelové televize. AMC, IFC, SundanceTV, WE tv, a IFC Films produkují pořady, které jsou výrazné, zajímavé, kulturně relevantní a oslovující diváky napříč různými společenskými skupinami. Společnost také provozuje globální divizi, AMC Networks International.

Více informací najdete na www.amcnetworks.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *