Mezinárodní nekuřácký den 21. 11: Přispějeme 4 000 Kč na odvykání kouření

Praha 21. listopadu 2019

Oborová zdravotní pojišťovna přispívá svým klientům až 4 000 Kč na léčivé přípravky pro odvykací léčbu kouření. Ty pomáhají zmírnit příznaky po vysazení nebo omezení cigaret nebo zmírňují uspokojení z kouření. Žádost o příspěvek je třeba doplnit potvrzením o léčbě či ukončení léčby závislosti na tabáku ve specializovaných Centrech léčby závislosti na tabáku.

Odvykání kouření funguje nejlépe teprve tehdy, když se člověk vědomě rozhodně s kouřením skoncovat. S tím může pomoct konzultace s odborníky. Kombinace expertní pomoci a farmakologické léčby může být při léčbě závislosti na tabáku tou nejúčinnější cestou, a proto na ni přispíváme,“ vysvětluje Jitka Vojtová, zdravotní ředitelka Oborové zdravotní pojišťovny.

V České republice kouří zhruba čtvrtina lidí starších 15 let. Cigarety přitom ročně stojí za 15 až 16 tisící úmrtími. V průměru si kuřáci zkracují život nejméně o deset let. Nejčastější příčinou úmrtí v souvislosti s kouřením jsou nemoci srdce a cév, nádorová onemocnění nebo respirační choroby.

Kombinace farmakologické léčby a intenzivní intervence může být úspěšná až u třetiny kuřáků.

Jiří Sochor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *