Stanislav Novotný: Vyrazte už konečně dveře s ředitelem ČT

Praha 14. října 2019

Před poslanci Poslanecké sněmovny České republiky stojí nyní jeden z nejdůležitějších úkolů. Srovnat do latě Českou televizi a dostat ji urychleně pod kontrolu skutečných majitelů – českých občanů. Na poslaneckém semináři o hospodaření České televize se totiž zástupci lidu dověděli o neskutečném binci a tunelování rozpočtu ČT. To vše probíhalo celé léta, navíc za impotentního přihlížení a mlčení členů Rady ČT.

Čest zpravidla málokterou pomazanou hlavu ozáří. Politici se jí bojí jako čert kříže. Čest by je proslavila a lidem přiblížila, ale jejich příjmy by snížila a výhody omezila. Poslanec Foldyna však v její záři stojí. Zveřejnil fakta o střetu zájmů firmy generálního ředitele Petra Dvořáka s jeho rolí v čele ČT, veřejně nakousl prohnilou hromadu zakázek ČT a odhalil nekompetentnost řízení tohoto veřejnoprávního média.

A poslanci budou hlasovat. Každý z nich, jenž zvedne ruku pro schválení Zprávy Rady České televize o hospodaření a nepřispěje k odvolání Rady České televize, se podílí na rozkrádání, korupci, devastaci národní kultury a službě cizí moci. To vše Česká televize dlouhodobě předvádí.

Nejsem svobodný zednář, ale přidávám se k jejich oblíbenému starozákonnímu varování Mene tekel. Byl jste, řediteli, shledán lehkým.

Autorem článku je bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií

2 komentáře: „Stanislav Novotný: Vyrazte už konečně dveře s ředitelem ČT

 • 14.10.2019 (19:36)
  Permalink

  Vážený pane Novotný vítám váš článek. Jsem ekonom a v minulosti jsem byl požádán o kontrolu hospodaření veřejnoprávního média. Moje zjištění vedlo k odvoláni Gř. Jaké bylo moje překvapení když následně rada se zjištěními raději ani nezabývala. Vzhledem k propojení s jinými veřejnoprávními médii s politováním musím konstatovat, že i jiné veřejnoprávní média jsou zřejmě v tom samém stavu. Nejenže jejich rady nekonají, ale ani podvýbory poslanecké sněmovny mající na starosti veřejnoprávní média jejich závěrečné zprávy o hospodaření ani nečtou, načeš aby vyvozovaly závěry o případném špatném hospodaření těchto subjektů. Přitom mají status kontrolního orgánu na úrovni dozorčí rady a schvalují již schválenou účetní závěrku mediální radou. Cituji: Zprávu o hospodaření veřejnoprávního média předkládá její rada Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky ke schválení na základě §.. odst. .. zákona č……, v platném znění.

  Reagovat
 • 17.10.2019 (8:49)
  Permalink

  Myslela jsme si, že už mne nic nepřekvapí. Šokující fakta. Obávám se však, že mnozí poslanci se budou spíše řídit heslem „Bližší košile než kabát“ a na čest se vykašlou. V každém případě za článek děkuji!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *