Geis – Spojuje nás rodinná atmosféra

Praha 9. října 2019

Když potřebujete nakoupit oblečení nebo třeba školní potřeby v dobré kvalitě a za příznivou cenu, navštivte prodejnu PEPCO. Zboží do části prodejen PEPCO v České republice, Polsku a na Slovensku se dostalo také díky přepravním službám skupiny Geis.

Foto: archiv Geis CZ s.r.o.

„Spolupráce s PEPCO a e-llis (jeho 4PL partnerem pro distribuci) byla zahájena v roce 2018, kdy jsme pro síť PEPCO začali naší celovozovou přepravou dovážet zboží z polského centrálního skladu do České republiky. Prostřednictvím naší přepravní sítě jsme pak doručovali první palety se zbožím do vybraných obchodů,“ říká Daniel Knaisl, jednatel skupiny Geis. Společnost PEPCO je velmi náročným zákazníkem, který si velmi zakládá na kvalitě doručení. Skupina Geis ale byla schopna nárokům klienta dostát a již v červenci letošního roku došlo ke značnému rozšíření spolupráce. Geis nyní realizuje distribuci i v rámci polského trhu, doručuje zboží PEPCO na Slovensku a také distribuce v České republice se významně rozšířila o další prodejny. Velmi zásadní je fakt, že kvalita doručení ve všech zemích je na vysoké úrovni. Přitom nároky na doručení jsou velmi vysoké a například dodržení vykládky nejen v daný den, ale i v konkrétním časovém okně je naprostou samozřejmostí.

Foto: Pepco

První část přepravního řetězce zajišťuje převážně celovozová přeprava. „Zboží pro polský trh vyzvedneme v centrálním skladu PEPCO v Rawě Mazowiecke, která leží velmi blízko našeho centrálního překladiště. Distribuce pro český a slovenský trh se realizuje z letos otevřeného skladu PEPCO ve slezském městě Sosnowiec. Vozy směřují do řady našich hubů/poboček v jednotlivých státech, kde se zásilky konsolidují a našim systémem paletové přepravy pak putují přímo do prodejen,“ vysvětluje Daniel Knaisl.

Síť prodejen PEPCO se velmi rychle rozšiřuje a modernizuje. Nově vznikající prodejny zásobuje Geis napřímo z centrálních skladů. Při modernizaci stávajících prodejen zajišťuje Geis i krátkodobé skladování zboží a zařízení, které je podle potřeby buď naskladňováno, nebo doručováno do znovuotevíraných prodejen.

 „Věříme, že se naše společná spolupráce bude rozšiřovat. Spojuje nás totiž podobná filosofie v podnikání – dobré služby zákazníkům, a navzdory velkému rozsahu působnosti vstřícná a rodinná atmosféra ve firmě,“ říká Daniel Knaisl.

INFOBOX:

PEPCO je evropská diskontní síť, která nabízí produkty pro celou rodinu a domácnost. Vznikla v roce 1999 jako firma o několika zaměstnancích a od té doby se dynamicky rozvíjí. Dnes má více než 16 000 zaměstnanců a více než 1 750 prodejen v 11 zemích Evropy. Stala se jedním z nejoblíbenějších prodejců dětských oděvů a významným dodavatelem dekorativního zboží do domácnosti. Za jejím úspěchem stojí mimo jiné i to, že se soustředí na tři hlavní směry rozvoje: lidi, procesy a výhodnou produktovou nabídku. Ambicí společnosti PEPCO je stát se tou největší, nejlepší, nejvýhodnější a nejznámější diskontní značkou v oblasti prodeje oděvů a doplňků pro domácnost v celé Evropě.

Více informací na: www.geis-group.cz

Dana Samková

O skupině Geis

Skupina Geis má hlavní sídlo v německém Bad Neustadtu. Její historie se začala odvíjet již v roce 1945, kdy Hans Geis založil dopravní společnost. Během své existence se rozvinula v globálního poskytovatele komplexních logistických služeb. Skupinu vlastní a řídí po celou dobu rodina Geis. Dnes zaměstnává kolem 6 850 lidí a v roce 2018 vygeneroval obrat 955 milionů EUR.

Do skupiny patří společnosti v Německu, Švýcarsku, Lucembursku, Rakousku, Polsku, České republice a na Slovensku. Hlavní oblasti podnikání skupiny Geis jsou Road Services (balíkové / paletové / kusové / celovozové přepravy), Logistics Services (kontraktní logistika, výroba obalů) a Air+Sea Services (letecké a námořní přepravy, speciální projekty přeprav).

V České republice patří do skupiny Geis firmy Geis CZ s.r.o., Geis Parcel CZ s.r.o., Geis CZ Air+Sea s.r.o., Geis Solution CZ s.r.o. a Spedition Feico, spol. s r.o. Na Slovensku je to Geis SK s.r.o. a Geis Parcel SK s.r.o. Česko-slovenská část skupiny zajišťuje komplexní logistické služby, a to od balíkových přeprav přes kusové, paletové a celovozové přepravy, letecké a námořní přepravy, kontraktní logistiku včetně vývoje a výroby obalů, od jednoduchého skladování až po sofistikované logistické projekty. Zaměstnává více než 1600 pracovníků na 42 pobočkách a v roce 2018 dosáhla obratu téměř 6 miliard CZK.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *