Nejlepší skateboardisté budou na Štvanici bojovat o mistrovský titul a olympijské body

Praha 24. září 2019

Queens český skateboardový pohár čeká poslední zastávka v podobě mistrovství ČR na pražské Štvanici. Ti nejlepší jezdci budou v sobotu 28. září na místě, které psalo českou skateboardovou historii, soutěžit nejen o celkové pořadí v sérii, ale i o finanční dotaci 70 000 Kč a mistrovské tituly zajišťující body do olympijské kvalifikace.

Ve štvanickém skateparku se utkají jezdci ve dvou olympijských disciplínách street – imitace překážek z ulice, a skatepark, která odkazuje ke kořenům skateboardingu a jízdě ve vypuštěných kalifornských bazénech. Závodní den odstartují závody juniorů do 9 a do 14 let. Průběžné pořadí ve streetu a skateparku zatím v nejmladších vede Tomáš Trnka, ve starších pak Matěj Dejdar ve streetu a Tobiáš Jírovec ve skateparku. V ženské kategorii, která se v letošním roce jede jen v disciplíně street, se o prvenství utkají Michelle Liptáková, která drží těsný náskok před teprve čtrnáctiletou Antonii Bakošovou.

„Tento koncept je spojen i s osvětou skateboardingu a s propagací zdravého životního stylu. V kategoriích do 9 a do 14 let budou soutěžit jezdci podobným systémem jako dospělí. Z obou kategorií vzejde vůbec poprvé v historii i mistr ČR a celkový vítěz ČSP,“ dodává předseda asociace Jan Lankaš

V konečných výsledcích letošního českého poháru se však může leccos změnit, protože mistrovský závod má dvojitou bodovou dotaci. V disciplíně skatepark bude o prvenství bojovat hned několik jezdců. V čele zatím stojí havířovský tandem Martin Jurášek a Martin Bryndač. V závěsu je však David Luu, který zároveň vede i průběžné pořadí jezdců do 23 let a to skatepark není jeho nejsilnější disciplína. Chybět nebude ani úřadující mistr ČR Jan Tomšovský.

Obhajoba čeká v disciplíně street několikanásobného mistra ČR Maxima Habance, který vede i průběžné pořadí série. Za ním se v těsném závěsu drží jeho kolegové z reprezentace Martin Pek a Jan Navrátil, který se zároveň dělí o průběžné první místo v kategorii do 23 let se Štěpánem Barešem. Ten společně s Davidem Luu uzavírá top pět jezdců průběžného pořadí poháru.

„Průběžné pořadí je velmi nabité a první dělení olympijských bodů přinese napínavé bitvy ve všech disciplínách a kategoriích. Zároveň budou mít výsledky vliv na obsazení reprezentace a práci s mladými talenty v příštím roce,“ upřesňuje Lankaš. Mimo den plný skateboardingu se diváci mohou těšit také na doprovodný program v podobě hudebních vystoupení. Vrchol sezóny se uskuteční 28. září na pražské Štvanici.

www.caskate.cz

www.facebook.com/caskate.cz

 Simona Krautová

#CZECHSKATE

O České asociaci skateboardingu (ČAS)

Česká asociace skateboardingu (ČAS) byla založena na začátku roku 2010. Jejím hlavním cílem je podpora skateboardingu na všech úrovních na území ČR. Snahou je zajistit ty nejlepší podmínky jak pro profesionální, tak i začínající jezdce. Hlavním úkolem České asociace skateboardingu je rozvoj tohoto sportu v České republice v rámci regionů a všeobecná popularizace skateboardingu jako sportu mezi širokou veřejností.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *