ABB na veletrhu FOR ARCH oslaví pět milionů prodaných vypínačů Levit® a představí chytřejší bydlení

Praha 12. září 2019

Společnost ABB na letošním veletrhu FOR ARCH oslavuje důležité výročí designové řady vypínačů a zásuvek Levit® a zároveň představuje několik inovativních řešení pro domovní i rezidenční sektor.

O tom, jak chytré technologie mění život i bydlení, se přesvědčí návštěvníci veletrhu FOR ARCH, který se koná ve dnech 17. až 21. září v prostorách PVA Letňany. Ti, kteří přijdou na stánek ABB, se seznámí s komplexní nabídkou produktů pro domovní i rezidenční sektor od standardní elektroinstalace po nadčasová řešení v domovní automatizaci.

 Vizualizace vypínačů v interiéru pomocí rozšířené reality

Nadčasové vypínače a zásuvky Levit® od designera Jana Čapka slaví letos významné výročí pěti let na českém trhu a pěti milionů prodaných kusů. Díky čistému designu s obrovskou škálou barevných variací se tyto produkty, vyráběné v jabloneckém závodě ABB, staly jedněmi z nejoblíbenějších mezi českými zákazníky.

Návštěvníci stánku ABB si budou moci vizualizovat design vypínačů a zásuvek všech designových řad z portfolia ABB ve speciální virtuální místnosti a řadu Levit® navíc pomocí rozšířené reality. Mezi další zpestření expozice ABB patří i robot YuMi®, který bude návštěvníkům veletrhu tyto vypínače kreslit na pohlednici a ti ji následně budou moci poslat svým blízkým,“ informuje Vladimír Janypka, ředitel divize Elektrotechnika ABB.

Novinky pro chytrý dům

ABB představuje novou generaci systémového modulu 2.0 k domovní automatizaci ABB-free@home®. Díky novým komponentům je možné ovládat ještě rozsáhlejší aplikace, bezdrátově ovládat vytápění či sledovat stav otevření oken.

„Systém dokáže reagovat na otevřená okna v domácnosti a následně upravit topení na nižší hodnotu, čímž šetří energii potřebnou na vytápění objektu. K nově představenému systémovému modulu je možné připojit až 150 různých prvků,“ dodává Vladimír Janypka.

Pro snímání aktuální polohy oken, dveří, garážových vrat a dalších částí v domácnosti je možné použít bezdrátový okenní kontakt a univerzální kontakt pro monitorování stavu otevřeno – zavřeno. Díky těmto komponentům je možné přímo v aplikaci zobrazit stav otevřeného, pootevřeného okna a tím např. snížit teplotu v místnosti.

Inteligentní elektroinstalace ABB-free@home®, jejíž systémový modul 2.0 propojuje až 150 prvků v jedné instalaci, což značně rozšiřuje možnosti využití systému především u složitějších elektroinstalací, je přihlášena i do prestižní soutěže FOR ARCH Grand Prix.

Stylové vítání návštěv

Do rodiny produktů domovní komunikace ABB-Welcome Midi přibyl nový 7“ dotykový videotelefon. Oproti předchozím verzím se může pochlubit plně dotykovým displejem s vyšším rozlišením a uživatelsky přívětivým uspořádáním ikon. Díky montážním krabicím lze tento přístroj instalovat jak na povrch zdi místnosti, tak zapustit pod omítku. Je nabízen ve dvou barevných provedeních, a to v bílé a černé. Mezi standardní funkce v nabídce ABB-Welcome Midi nadále patří nastavení interkomu, vyzváněcích melodií, automatického odemykání a další funkce, jež zvyšují komfort užívání.  

Snímač od ABB nejen pro hotely

Snímač ABB-tacteo® KNX představuje řídicí prvek pro řízení inteligentních budov, zejména hotelů, veřejných budov a luxusních obytných prostorů, který lze různě konfigurovat. Snímač je vyrobený ze skla v černé nebo bílé barvě. Díky velmi tenké bezrámové konstrukci o tloušťce 9,5 mm splývá senzor s okolní stěnou. Speciální ochrana proti odstranění brání jeho případné krádeži. Snímač se vyrábí na objednávku podle požadavků zákazníků, každý kus je tak originálem.

Snímač umí plnit řadu úloh – může aktivovat nastavení „ukliďte/nerušte“ nebo signalizuje číslo pokoje, lze ho řídit a monitorovat z centrálního stanoviště, například z recepčního pultu. Mezi další možnosti patří kompletní řízení topení, rolet či osvětlení.

Chill-out zóna a konzultace s interiérovými designéry

Společnost ABB se v rámci FOR ARCH stala Inovativním partnerem Technologického fóra, které se koná v úterý 17. září. Vedle toho je i partnerem dětského koutku a pro větší návštěvníky připravila chill-out zónu, která bude stejně jako dětský koutek otevřena široké veřejnosti po celou dobu veletrhu FOR ARCH. V neposlední řadě nabídne návštěvníkům ve dnech 20. a 21. září bezplatné konzultace spolu s interiérovými designéry oblíbeného pořadu České televize „Bydlet jako…“.

Expozici ABB naleznete v PVA Letňany, hala 4, stánek A17.

www.abb.com

Jiří Böhm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *