Společnost KUKA představí v Brně novou generaci úspěšných robotů KR QUANTEC-2 a další novinky

Praha/Brno 10. září 2019

Robocoaster

Hlavní téma letošního 61. Mezinárodního strojírenského veletrhu je Digital Factory. Návštěvníci tak budou mít možnost se seznámit s posledními novinkami a trendy v oblasti průmyslových technologií. Pohled do budoucnosti inovací a automatizace jim představí expozice společnosti KUKA, která v Brně uvede novou generaci nejúspěšnějších robotů produktové řady KR QUANTEC-2 či vyhledávanou atrakci Robocoaster. To je také důvod, proč se KUKA letos představí v pavilonu Z, neboť nabídne opět možnost užít si robota jako pasažér a vychutnat si vysoké zrychlení a přetížení třeba i hlavou dolů. Robocoaster bude bezpochyby opět lákadlem pro stovky návštěvníků MSV.

Ing. Jindřich Vaňous, Country Manager CZ&SK

Na veletrhu budou tři důležité exponáty pro rok 2019.  „Letošní rok má českou premiéru KR QUANTEC-2, který je naším hlavním exponátem. Dalšími jsou nové generace robotů Agilus-2 a Cybertech-2,“ říká Country Manager CZ&SK společnosti KUKA Ing. Jindřich Vaňous.

Jako přední světový dodavatel inteligentních automatizačních řešení nabízí KUKA zákazníkům vše, co potřebují pro široké spektrum aplikací. Řadu KR QUANTEC-2 optimalizovali specialisté z hlediska výkonů a celkových nákladů na vlastnictví a nabízí tak znovu nejširší portfolio průmyslových robotů s vysokou nosností.

Od roku 2010 dodala společnost KUKA více než 100 000 robotů řady KR QUANTEC. „Pro inovování řady KR QUANTEC jsme tak využili naše dlouholeté zkušenosti z mnoha instalovaných aplikací z různých oblastí průmyslu.“ dodává Ing. Jindřich Vaňous. S nosností mezi 120 a 300 kg jsou roboty navrženy pro použití téměř v každém segmentu na trhu, jako je automobilový průmysl, slévárenství a zdravotnictví, stejně tak i pro obrábění a manipulace.

Nový QUANTEC-2 reaguje na dynamický vývoj automatizace a na nové požadavky trhu i z oblasti digitalizace. Konstruktéři přišli s celou řadou zlepšení od optimalizovaného zápěstí až horizontální umístění motorů nebo zmenšení plochy základny. Snížil se počet komponent, zjednodušila se jejich výměna a významně klesly nároky na údržbu. Výhodou je také zjednodušená instalace a rychlé zaškolení: technologie je srovnatelná s předchozí verzí, takže na zaškolení údržby stačí jediný den.

AGILUS nové generace

Další úspěšnou novinkou společnosti KUKA je robot KR AGILUS druhé generace. Je to kompaktní šestiosý robot, který je dimenzován pro maximální pracovní rychlosti. Různá provedení, montážní pozice, dosahy a nosnosti z tohoto malého robota dělají modifikovatelného specialistu na přesnost. Mezi jeho inovace patří nové motory, optimální umístění kabelů, nová ložiska, IP67 jako standard, lepší ovladatelnost díky novému umístění motorů a převodovek, konfigurovatelnému přívodu energií a snadné náhradě za předcházející model.

KR CYBERTECH

Průmyslové roboty řady KR CYBERTECH poskytují nejširší sortiment modelových variant na světě ve třídě s nízkou nosností. Jsou ideální pro prostorově úsporné koncepce buněk a poskytují vynikající výkon při mimořádně nízkých nákladech. Inovovaný robot CYBERTECH – 2 s optimalizovanou štíhlou konstrukcí je mimořádně výkonný a rychlý a díky tomu dosahuje kratších pracovních cyklů při stejné přesnosti jako dříve. Má široké uplatnění v řadě oborů, umožňuje flexibilní instalaci s využitím rozmanité možnosti kompatibilních přívodů energie, optimalizované řídicí struktury zajišťující klidné a precizní pohyby dráhového pojezdu i polohování.

Radek Velebil, Sales Manager CZ&SK

 „Vývoj robotiky mění svět podobně jako internet a informační technologie. Dnes jsou roboty v rámci Průmyslu 4.0 klíčovým prvkem, který novými metodami výroby poskytuje odpovědi na velké výzvy naší doby, jako jsou úbytek přírodních zdrojů, klimatické změny, následky zrychlujícího se růstu populace a stárnutí společnosti v průmyslových zemích.

Inovace směřují k tomu, že roboty budou více kompaktní a mobilní, s nižšími nároky na materiál a energii, vzájemně propojené sítí a budou mít schopnost vnímat a poznávat okolí. Stanou se z nich každodenní průvodci člověka,“ říká Radek Velebil, Sales Manager CZ&SK.

Zdroj: komunikační agentura SETEVA

Více informací na: www.kuka.com

Fota z archivu: KUKA CEE GmbH, odštěpný závod

Dana Samková

Informace o společnosti KUKA

KUKA je automatizační globální společnost s obratem kolem 3,5 miliardy EUR a zhruba 14 200 zaměstnanci. Jako přední světový dodavatel inteligentních automatizačních řešení nabízí KUKA zákazníkům vše, co potřebují, z jediného zdroje: od komponentů a výrobní buňky až po plně automatizované systémy pro automobilový průmysl, elektroniku, spotřební zboží, kovoobrábění, logistiku/e-commerce, zdravotnictví a služby robotického průmyslu. Společnost má sídlo v Augsburgu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *