Společnost cargo-partner podporuje odlehlou horskou školu v Číně

Vídeň, 3. září  2019

Vedle darování psacích stolů a lůžek základní škole, vzal mezinárodní poskytovatel dopravy a informační logistiky děti na speciální výlet do Šanghaje a pokračuje ve spolupráci s regionální vládou na zlepšování životních podmínek v této oblasti.

V uzavřené a hornaté provincii Jün-nan v jihozápadní Číně trpí stále mnoho venkovských oblastí chudobou. Jako jednu z řady iniciativ na podporu dětí v odlehlých regionech země se společnost cargo-partner v Číně rozhodla pracovat se základní školou v kraji Jinping na východě provincie Jün-nan.

rpt

Když tým společnosti cargo-partner ze Šanghaje poprvé navštívil základní školu ve vesnici Dazhai v kraji Jinping, zjistil, že 520 z 590 žáků, kteří se zúčastní vyučování, přespává ve škole, protože jejich rodiny žijí příliš daleko. Škola však byla schopna poskytovat pouze 288 lůžek. Kromě toho byla většina psacích stolů a židlí ve velmi špatném stavu a škola je nebyla schopna nahradit kvůli nedostatku finančních prostředků.

Věcné dary a místní podpora

Společnost cargo-partner se okamžitě rozhodla pomoci. Společnost darovala celkem 200 psacích stolů a židlí, 130 paland a 260 souprav ložního prádla pro zcela novou budovu ubytovny, která se ještě staví. Dodání všech darovaných položek bylo dokončeno v červenci. Poskytovatel logistiky se navíc zavázal podporovat místní vládu při budování charitativního supermarketu pro lidi žijící v horské oblasti s cílem zvýšit životní úroveň v regionu.

První setkání dětí s čokoládou

A nakonec uspořádala společnost cargo-partner speciální výlet pro děti do Čokoládového divadla společnosti Zotter v Šanghaji, kde strávili půl dne tím, že se učili o čokoládě, a dokonce dostali šanci vyrobit si vlastní čokoládu a vzít si ji domů. „Mnoho dětí ještě nikdy nenavštívilo velká města nebo neochutnalo čokoládu, takže to pro ně byl docela zážitek! Jsme velmi rádi, že jsme se chopili této příležitosti změnit něco malého v životě dětí,“ uvedl Gill Wu, generální ředitel společnosti cargo-partner ve střední Číně.

Výživné snídaně pro děti v provincii Jün-nan

Dříve v tomto roce se společnost cargo-partner v Číně zúčastnila dárcovské kampaně, která pomáhá sponzorovat snídaně pro děti žijící v horských oblastech provincie Jün-nan. Vedle daru poskytnutého přímo společností věnovali také zaměstnanci společnosti cargo-partner v Číně svůj osobní dar na podporu této kampaně.

Pokračující financování centra denní péče o romské a sintské děti na Slovensku

Společnost cargo-partner pravidelně podporuje řadu sociálních a environmentálních projektů po celém světě v rámci své komplexní strategie CSR. Od roku 2014 sponzoruje poskytovatel logistických služeb ve spolupráci s neziskovou organizací Jugend Eine Welt centrum denní péče o romské a sintské děti v Nitře na Slovensku. Podle posledních zpráv neziskové organizace Jugend Eine Welt dosáhlo centrum viditelných zlepšení pro děti a rodiny v komunitě. Díky programům raného vzdělávání, které centrum poskytuje, překonávají děti jazykovou bariéru mezi jejich romským mateřským jazykem a slovenským jazykem a těží ze snadnějšího vstupu do veřejného školského systému. Poradenské služby pro matky navíc pomohly zlepšit rodinný život. Na základě těchto pozitivních výsledků společnost cargo‑partner nedávno znovu potvrdila svou podporu této iniciativě a bude projekt financovat po další dva roky, do srpna 2021.

O společnosti cargo-partner

cargo-partner je soukromá společnost střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. Díky dlouholetému působení na trhu přichází cargo-partner s řešením na míru pro různorodé portfolio zákazníků napříč odvětvími. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2018 dosáhla obratu 735 milionů eur a na jejím úspěchu se podílelo 3000 zaměstnanců. cargo-partner oslavil v roce 2018 své 35 výročí.

Foto: Copyright: cargo-partner, copyright: Jugend Eine Welt

Christina Kalløkken  / Director Corporate Communications & Marketing

cargo-partner GmbH

Airportstrasse, P.O. Box 1

2401 Fischamend, Rakousko

Tel.: +43 5 9888-11322, Fax: +43 5 9888-11225

E-mail: christina.kalløkken@cargo-partner.com, www.cargo-partner.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *