Felix Černoch: VO CO GO ?

Praha 4. září 2019

Podstata nafukovaného pseudoproblému je jasná:  jde o vandalství nejhrubšího zrna! To se snad neodváží zpochybnit nikdo. Ani vandal(ové) – včetně inkriminovaného subjektu. Tak proč se neřeší právě ona podstata? O to méně jsou pochopitelné posuny natolik zřejmé pravdy a jednoduché věci do politicko-ideologických rovin.

Jde stále jen a jenom o poškození památky, která vždy a všude zůstává tím čím je! Beze předjímaných skrupulí, ať se jedná o tu či onu, jednoho nebo druhého. Neunikat odtud jinam a nevzdalovat se jádru otázky. Už vůbec ne s plným vědomím záměrnosti. Jinak se nemůže stát, že se řeč posouvá k osobnosti sochou symbolizované. Ale to je mimo meritum tématu, nastoleného odsouzeníhodným činem, který tu byl evidentně spáchán. Není to přinejmenším jeho zlehčováním, ne-li přímou omluvou. Místo represe omluva, místo preventivních dopadů otevírání prostoru k recidivám. Frázemi krytá repetice, skoro pasovaná třeba na hrdinství ev. občanskou odvahu.

Obecně platné a závazné, ať se týká maršála Koněva, prezidenta Beneše, náboženských symbolů případně Karlova mostu. Nestalo se, co se mělo a hned. Nikoliv pro výstrahu, ale rutinně! Jak jinak věřit v právní stát a spoléhat na zajištění osobní bezpečnosti, ochranu majetku, tím spíše veřejného. Reálná situace nás o ničem z toho nepřesvědčila. Spíše naopak. Nezaregistrovali jsme ani sebemenší snahu něco podobného vůbec dokazovat, natož předvádět. Zato stěží obhajovatelé pokusy o radikální zásahy přemístěním napadené sochy minimálně jejím zahalením. Co si pomyslet o tom všem počínání? Vo co vlastně go?

1 komentář: „Felix Černoch: VO CO GO ?

 • 4.9.2019 (7:24)
  Permalink

  Do WaWa na tu akci ohledně zahájení WW II nepřiletěl žádný z vůdci protihitlerovské koalice, proč asi ???
  V.V.P. nepozván a Donald prohlásil, že bez účasti V.V.P. nemá jakékoliv takové setkání smysl.

  Rusko začíná transformovat svoji vojenskou moc v zahraniční politiku.

  V roce 1939 po vstupu polských vojsk na území demokratického Československa prohlásil Churchill
  “ POLSKO je hyena Evropy“ a jejich akce spolu se zabráním Sudet byla první etapou zahájení WW II.

  Maršál Koněv, má sochu na Praze 6 jako symbol osvobození Rudu armádou, nikdo nemaluje a nezakrývá sochy Churchilla a dalších po Praze.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *