Roman Cílek: Vzpoura pokořených andělů

Praha 2. září 2019

TUCET PŘÍBĚHŮ S TAJEMSTVÍM

Osvědčený autor detektivek a literatury faktu uplatňuje ve dvanácti strhujících dramatických příbězích letité zkušenosti z obou těchto žánrů. Zavádí čtenáře do exkluzivních i zdánlivě obyčejných prostředí doma a ve světě, sugestivně popisuje prapodivné zákruty v lidském myšlení i konání a vše vždy završí překvapivou pointou. Jsou to povídky zcela jiné než ty běžné, které začínají u mrtvého těla a končí v policejních poutech. Mnohé napovídají již samotné názvy některých příběhů: Syndrom vyhoření, Palba na nekrytý cíl, Vše, co jste řekli ve tmě… či Neukojitelná. Jedno je jisté: zcela určitě se ve společnosti této knihy nudit nebudete.

Jen o vlásek Monika Rajmanová stačila uhnout úderu otevřenou dlaní, který ji měl zasáhnout do obličeje, a málem se zalkla hněvem. Co si to ten nýmand dovoluje?! „Ty zmetku jeden hnusný!“ vykřikla a vzápětí ji v přívalu emocí cosi napadlo. „Víš, co na tebe sedí? Tuhle jsem to někde četla. Samé peří a pták nikde.“

„Cože?!“ vyjekl Tobiáš Rajman. Slova, jež mu jeho právoplatná choť zblízka vmetla do obličeje, nemínil asi britský romanopisec tak přízemně a přímo hmatatelně, jak si je Rajman vysvětlil, spíš měl na mysli zhodnocení člověka, který se více chlubí, než je schopen a ochoten učinit, ale na rozbor literárního textu nebyl v Rajmanových domácnosti vhodný okamžik. Rvačka, vyhlížející zpočátku spíš jako milostné kočkování, nabrala na ostrosti.
Tobiáš se napřáhl k další ráně.

Obálku knihy a ukázku naleznete v příloze e-mailu.

Roman Cílek (* 1937)

Patří k nejzkušenějším tvůrcům literatury faktu a detektivních příběhů. Za více než půlstoletí svého literárního působení vydal několik desítek knih, z nichž některé získaly významná ocenění a staly se i filmovou předlohou (Výstřely ve vile Edelweiss, Olga Hepnarová: Zabíjela, protože neuměla žít). V°Nakladatelství Epocha se začlenil mezi kmenové autory vydáním knih Mordcentrála X (2004), Krvavá předehra: Španělsko 1936–1939 – občanská válka a zahraniční intervence (2004), Každý, kdo unese oštěp: Habeš, 1935–1936 (2009), Já, Otto Skorzeny…! (2010), Půjdu do pekla spokojen: Adolf Eichmann (2015), … a vztáhl pak ruku na život bližního: Deset hrdelních případů z historie naší kriminalistiky (2015). Společně s Miloslavem Moulisem vytvořil velmi úspěšné knihy 100 hodin, kdy umírala republika (2009), Útěky z pekla (2010), Zapomeňte, že jste byli lidmi… (2012).

Informace o knize

Titul: Vzpoura pokořených andělů

Podtitul: Tucet příběhů s tajemstvím

Autor: Roman Cílek

Obálka: Lukáš Tuma

Formát: vázaná s přebalem, 105 x 205 mm

1. vydání

224 stran                    

Cena: 199 Kč, e-kniha: 99 Kč

Nakladatel: Nakladatelství Epocha

ISBN: 978-80-7557-195-3

O Nakladatelství Epocha

Nakladatelství Epocha se zaměřuje především na literaturu faktu a historii, velký prostor je však věnován i beletrii a titulům v žánrech fantasy, sci-fi a horor. Většina produkce Nakladatelství Epocha je dostupná rovněž ve formě e-knih.

https://www.facebook.com/Nakladatelstvi.Epocha
https://www.facebook.com/FantastickaEpocha

Jan Dlouhý

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *