Vernisáž výstavy Hory Kutné v umění výtvarném

Kutná Hora 1. září 2019 

Vernisáží ve čtvrtek 5. září 2019 bude od 17:30 hodin zahájena v kutnohorském Knihkupectví a galerii Kosmas (Komenského náměstí 683, Kutná Hora) skupinová výstava Hory Kutné v umění výtvarném. Výstavu připravuje místní umělecká agentura ArcusGallery společně s vydavatelstvím Globus International.

Prodejní výstavu postavila ArcusGallery z olejomaleb, akrylů, kreseb, grafických listů, fotografií, skleněných i keramických plastik, faksimile a pohlednic zhruba třicítky českých výtvarníků a výtvarnic. Připomeňme alespoň některé: Josef Krčil, Čestmír Pechr, Pavel Sukdolák, Tomáš Bím, Veronika Holá, František Leták, Richard Knot, Jaromír Procházka, Jitka Rudolfová, Jiřina Stupková, Vlastimil Bareš, Vladimír Císař, Radek Černovský, Jiří D. Dostál a další… Mnozí z nich jsou s Kutnou Horou těsněji či volněji spjati a věnují se magickému městu pod Svatobarborskou katedrálou dlouhodobě.

dav

Většinou také spolupracují s ArcusGallery a její internetovou odnoží, Galerií myrro. V čerstvé paměti kutnohorských milovníků umění jsou nedávné výstavy Františka Letáka a Richarda Knota právě v galerii Kosmas. Na listopad 2019 potom AG připravuje ve stejném galerijním prostoru výstavu mladé nadějné nekonformní malířky a sklářské designérky Veroniky Holé. A nejenom pro Kutnohořany budou velice příjemným překvapením a potěšením olejomalby Jitky Rudolfové či akvarely Hany Richterové.

Vedle výtvarných děl z posledních měsíců či let mohou návštěvníci výstavy Hory Kutné v umění výtvarném obdivovat i klasiku, jako například olej na plátnu Josefa Krčila z roku 1945, temperu na kartónu Čestmíra Pechra za stejného roku či unikátní lept Pavla Sukdoláka z roku 1958. Výstavu vhodně doplní i faksimile originálních výtvarných děl na ručním papíru Jaroslava Mouchy, Vlastimila Bareše či Vladimíra Císaře i okouzlující černobílé fotografie Jaromíra Procházky, ze kterých dýchá atmosféra dávné Kutné Hory.

Vernisáž ozvláštní i dobročinná aukce, do které tentokrát vloží ze svého sbírkového fondu jeden obraz ArcusGallery. Druhou položkou, která půjde pod kladívko, bude výstavní plakát podepsaný všemi přítomnými výtvarníky a umělci. Výtěžek aukce pořádající umělecká agentura ArcusGallery a Globus International věnují občanskému sdružení Belveder, jehož prvotním cílem je záchrana – sanace a zakonzervování současného stavu – kaple sv. Jana Křtitele na vrchu Vysoká.

Vernisáží provede, autory a jejich dílo představí Lenka Frankovicová, o hudební zážitek se již tradičně postará zpěvačka a kytaristka Lucie Zhory. Na sklenku dobrého vína pozve přítomné kutnohorský vinař Jiří Kocián.

Prodejní výstavu Hory Kutné v umění výtvarnémmůžete v kutnohorském Knihkupectví a galerii Kosmas navštívit do konce září 2019.

Na níže uvedených kontaktech Vám rádi odpovíme na Vaše dotazy, poskytneme podrobnější informace nebo obrazové materiály.

Vážení přátelé, pokud nemáte zájem dostávat zprávy o novinkách, vernisážích a dalších akcích ArcusGallery, v odpovědi na tento mail uveďte do předmětu zprávy VYRADIT. Z adresáře Vás vyřadíme a další maily Vám již posílat nebudeme.


Putování za uměním (https://art-tour.cz/) – Web nejenom o výtvarném umění


i-passage (http://www.i-passage.cz) – Internetová pasáž: Knihkupectví theressa, Galerie myrro a mnoho dalších krámků


Facebook ArcusGallery – https://www.facebook.com/pages/Arcus-Gallery/136228706562741


Facebook Urbem Argentum – https://www.facebook.com/pages/Urbem-Argentum/188252504718927


Facebook U Skleněné kašny – https://www.facebook.com/Antikvari%C3%A1t-U-Sklen%C4%9Bn%C3%A9-ka%C5%A1ny-1934797873461441/

Mgr. Miroslav Moravec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *