Obnova Šlechtovy restaurace má skončit příští jaro

Praha 15. srpna 2019

Šlechtova restaurace v parku Stromovka v Praze se od příštího roku otevře hostům.Celý provoz bude mít na starosti Vinohradský pivovar, který ze šesti kandidátů vybral magistrát spolu se správcem Šlechtovky městskou společností Obecní dům.Provozovatel plánuje od příští sezony servírovat hostům svá  tradiční česká jídla a řemesklná piva za ceny příznivé pražanům. Součástí moderní gastronomie tak jako ve Vinohradském pivovaru má být i kultura, koncerty divadla a podobně.

Původně bývalý barokní zámeček ze 17. století byl v polovině 19. století přestavěn. Restaurátoři proto v současnosti často zvažují, jaké prvky z těchto dvou období zachovat.Rekonstrukce památkově chráněné budovy, která začala před dvěma roky vyjde Prahu na 120 milionů korun.

Původně letohrádek rakouského císaře Leopolda I situovaný na břehu bývalého rybníka v Královské oboře většinu času sloužil jako sklad sena a obilí. Když byla počátkem devatenáctého století Královská obora otevřena veřejnosti, proměnil se letohrádek v restauraci.V roce 1882 si už novogoticky přestavěnou budovu pronajal Václav Šlechta a se svými potomky restauraci provozoval až do konce druhé světové války. Poslední pohromou byly pro budovu dva požáry v osmdesátých letech a povodeň z roku 2002.

JK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *