Kvalitní papír z Indie díky ABB

Curych 10. srpna 2019

Firma Trident Limited, vyrábějící nedaleko pandžábské Barnaly papír z pšeničné slámy, si zvolila firmu ABB a její technologii měření retence s cílem odstranit výkyvy v kvalitě papíru.


Indická společnost Trident Limited, největší světový výrobce papíru z pšeničné slámy, požadovala systém měření retence papíru, aby byla schopna zredukovat nerovnoměrnost papíru pro tiskárny a kopírky, který vyrábí. Kontrola retence je pro provoz papíren zásadní s ohledem na vliv při kolísavé kvalitě papíru a schopnosti kalibrovat celý proces.

Firma si vybrala systém KPM KRT od ABB, který je schopen změřit celkovou konzistenci papírové vody, stejně jako zajistit kontrolu a monitoring retence papírenských strojů. Příkladem efektivity je úspora 5 procent odřezků, které odběratel ušetří po šesti měsících od instalace.

Součástí instalace je pak odvzdušňovací zařízení, typizovaná pumpa a kompresor, který zajišťuje čistotu senzorů. Display a senzory nepotřebují další ochranu, aby vydržely podmínky výroby papíru mokrou cestou. Samočistící design společně se schopností odolat v zátěžovém prostředí umožňují minimální údržbu a redukci nákladů životního cyklu.

„ABB je hrdým dlouhodobým partnerem společnosti Trident Limited, které zajišťuje systém kontroly kvality, distribuce a dodávku laboratorních zařízení,“ uvádí Per Sandstrom, ředitel laboratoří a testovacích měření společnosti ABB. „Vítáme tuto možnost pokračující spolupráce s cílem dosažení nových standardů kvality výrobku Tridentu,“ dodal Sandstrom.

Trident Limited je vlajkovou lodí skupiny Trident Group, miliardového indického konglomerátu a globálního hráče na trhu. Trident Limited je vyhledávaným dodavatelem kvalitního papíru pro barevný rychlotisk a knižní nakladatele a také značkového papíru. Trident se zaměřuje na udržitelnost a jako první mlýn na světě používá certifikaci ECF v procesu bělení a kyslíkové delignifikace pšeničné slámy.

Jiří Böhm, Tomáš Vrána

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je technologický lídr a průkopník s rozsáhlou nabídkou výrobků, služeb a řešení pro digitální průmysl. V návaznosti na více než 130letou tradici inovací dnes společnost ABB stojí v čele digitalizace průmyslu, podporována čtyřmi obchodními jednotkami s vedoucím postavením na trhu a výraznou orientací na zákazníka (Elektrotechnika, Průmyslová automatizace, Pohony, Robotika a Automatizace) a společnou digitální platformou ABB Ability™. Stávající obchodní jednotka Energetika se v roce 2020 spojí se společností Hitachi. ABB působí ve více než 100 státech a má přibližně 147 000 zaměstnanců. www.abb.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *