Žák Ladislav: Podobenství o drzém čele…

Praha 25. července 2019

Na Vysočině došlo k devastaci Pařezného rybníka v důsledku hospodaření jakéhosi rybářství z Pohořelic. Pařezný rybník je všeobecně znám jako přírodní památka a je obklíčen informačním tabulemi, které hovoří o jeho významu. Přesto došlo k něčemu, co se nedá nazvat jinak než vandalství. Určitě to nebylo omylem nebo z vlastní hlouposti, šlo nepochybně o peníze. Popis situace je zachycen na různých webech, například tady:

https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/rybnik-rybar-sekani-rakosi-ornitolog-ptak-cizp-rudolec-vysocina-chranene-uzemi-priroda.A190722_133622_jihlava-zpravy_mv.

Dovolím si toliko vypíchnout reakci šéfa nenažraných, možná někým najatých vandalů.

Ano, došlo k této situaci. Bohužel jsme v tuto chvíli neměli informaci, že pro rybník existuje nějaké omezení. Nebyl to v žádném případě záměr, ale nedopatření,“ řekl ČTK ředitel společnosti Roman Osička. „Teď si prověřujeme všechny rybníky, které máme od letošního roku v pronájmu, zda tam nejsou ještě další omezení, abychom se už do takových problémů nedostali,“ dodal ředitel rybářství.

Je to nekonečná úlisná drzost, chucpe, se kterou nám pan Osička lže do očí nebo tedy spíše to médií. Ale je to jen malé podobenství toho, co vidíme všude kolem nás. Je jedno, jestli jde o přírodu, malou nebo velkou politiku, ekonomiku nebo kulturu. Drzé čelo se u nás prostě vyplácí. Rybník se stane produkčním nebo alespoň méně chráněným, někomu se vyjde vstříc a spraví to nějaká ta pokutička, která se lehce zaplatí.

Kdyby bylo po mém, nechal bych drzého pana Osičku a jeho vandaly všechno obnovit a dělali by to dlouho, než by se škody, které napáchali, alespoň trochu zahladily. Třeba by přitom vzpomněli a kápli božskou na téma qui bono… A nejen pana Osičku, drzých čel je kolem nás více než ošklivých psů na jarmarku. Zdá se, že jich je až příliš mnoho…

1 komentář: „Žák Ladislav: Podobenství o drzém čele…

  • 26.7.2019 (8:40)
    Permalink

    Takto na ně: jmenovitě, konkrétně, ostře, kategoricky ….. Vyšel jsem z téhož pocitu při
    TV reportáži a došel k témuž názoru, který je mi zde prezentován. Jsem s ním naplno ztotožněn.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *