Ivan Černý: Plzeňská premiéra Michaela Barade

Praha 14. července 2019

Od 19. července se ve „městě piva“, v Galerii Plzeň Zastávka, celý měsíc koná výstava talentovaného fotografa Michala M. Štrunce, tvořícího pod pseudonymem Barade. Pod názvem „Svět dvou tónů“ si zájemci mohou prohlédnout výběr z tvorby mladého umělce (nar. 15.12. 1986 v Plzni), kdy jedním z laitmotivů jeho kumštu je rodné město, viděno neotřele, se smyslem pro detail i atmosféru.

Milan Michael Štrunc je civilním povoláním kustod a o fotografii coby umělecký obor se zajímá již od studia na střední škole. Jako většina jeho vrstevníků začal fotografovat na svůj mobilní telefon. Po příznivých ohlasech přátel, veřejnosti i odborníků, jakým je kupříkladu novinář, spisovatel, vydavatel a fotograf Ondřej Neff si pořídil svůj první profesionální aparát. Svou zrcadlovku nedá takříkajíc z ruky a potrpí si na sílu okamžiku. Má výtvarné vidění a takzvané druhé plátno, kdy mají jeho snímky vypovídající hodnotu. Pracuje především s černobílou fotografií, přičemž nezapře duši básníka, kterým ve skutečnosti též je, i když si zatím píše „jen“ do šuplíku.

Zhruba v létě loňského roku začal své fotografie M.M.Štrunc , zvaný Barade, prezentovat v Noire stylu prostřednictvím webových stránek. Po tlaku známých a kamarádů se odhodlal k první veřejné prezentaci svého díla.

O tom, že stojí za to se na Zastávce zastavit, svědčí i patron výstavy, legendární Jan Saudek, který byl mladému autorovi nápomocen řadou dobrých rad „jak na to“…

Info box:

Výstava „Svět dvou tónů“ se koná od 19. července do 19. září v Plzni, v Galerii Plzeň Zastávka. Adresa: Přeštická 4/1761, Plzeň – Jižní předměstí. Galerie se prezentuje jako prostor pro setkávání, sdílení a zastavení. Mimo výstav, křtů knih či hudebních produkcí je známá í svými literárními večery. Výstava M.M. Štrunce je prodejní.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *