Most solidarity z České republiky do Itálie ke stému výročí diplomatických vztahu

Praha 13. června 2019

V reprezentacích salónech italského velvyslanectví v Praze byl představen již třetí ročník charitativní iniciativy „Nave ITALIA“ pro Českou republiku, propagované italskou nadací „Tender To Nave ITALIA“, italským námořnictvem a italským jachtařským klubem. Cílem iniciativy je dát mladým lidem prožívajícím těžké životní situace, jako sociální, emocionální nebo zdravotní krize, zážitek, který jim muže pomoci získat nový pohled na život a nové podněty.

Na popud velvyslanectví, ve spolupráci s Českým sdružením „Chance4Children“ a díky velkorysé podpore UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, poletí 27. června patnáct českých dětí z Prahy do Říma. V Říme je pro děti, které překonaly onkologická onemocnění nebo jiné závažné problémy, připraven bohatý program. Navštíví mnohé skvosty italské metropole. 30. června se pak přeplaví trajektem z Civitavecchia do Olbie, kde se 2. července nalodí na palubu lodi Nave ITALIA, největší dvoustěžňové plachetnice na světě, na jejíž palubě poplují pět dní Středozemním morem. Plavba bude oživena tvůrčími dílnami, animacemi a námořnickými aktivitami. Po návratu budou malí námořníci uvítáni v nemocnici Olbii pacienty z dětského oddělení, se kterými se podělí o zážitky z cesty.

Velvyslanec Francesco Saverio Nisio ve svém proslovu k hostům, mezi kterými byl ministr zdravotnictví Adam Vojtech, vyjádřil svou podporu projektu. „Nave ITALIA je v mnoha ohledech chvályhodná iniciativa. Vytváří most mezi zeměmi ve jménu solidarity, podporuje kulturu more, jako nástroj vnitrného rozvoje, sociálního začleňování a jako terapii. Ale především staví do středu veškerou dynamiku dítěte se zdravotními problémy a napomáhá k jeho rychlé rekonvalescenci a návratu do běžného procesu růstu, při čemž mu rovněž poskytuje nové emocionální a kognitivní podněty.“ Italský diplomat ukončil svůj projev poděkováním všem partnerům, kteří podpořili projekt. Zvláštní poděkování patří UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, díky jejíž velkorysé podpoře bylo možné realizovat tuto charitativní akci, kterou lze bez nadsázky označit za jednu z nejvýznamnějších iniciativ pořádaných v rámci oslav stého výročí otevření italského diplomatického zastoupení v Praze. “Velmi mě těší, že i díky nám mohou děti prožít úžasnou expedici plnou zábavy na palubě největší plachetnice světa, navštívit nejznámější památky v Říme a poznat nové kamarády v Olbii. Jsme hrdí, že UniCredit Bank podpořila tento projekt, zprostředkovala jedinečný zážitek vybraným dětem po onkologické léčbě nebo dětem ze znevýhodněných rodin a pomohla rozdávat naději a povzbuzení ostatním. Naším dlouhodobým posláním v rámci iniciativy sociál impact banking je podpora a propojení komunit a zvyšování povědomí o nichs pozitivním dopadem na celou společnost,“ ríká Paolo Iannone, General Manager UniCredit Bank.”

Na projektu se velkoryse a s nadšením podílely také Italské státní železnice (Ferrovie dello Stato Italiane), společnost Terravision Transfers, skupina Grimaldi, Vatikánská muzea(Musei Vaticani), společnost Onlus Villachiara di Olbia, ATS Sardegna a České aerolinie, česká letecká společnost, která zajišťuje na vlastní náklady cestu dětí z Českérepubliky do Itálie a zpět.

www.iicpraga.esteri.it

Alessio Di Giulio

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *