Krok Fernet Stock k mladší generaci si vysloužil ocenění Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka

Praha, 11. června 2019

Důkazem, že čeští spotřebitelé neztrácí důvěru v tradiční značky a jsou jim věrní, je udělení ocenění Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka značce Fernet Stock za rebrandované produkty Fernet Stock Original a Fernet Stock Citrus a uvedení novinky Fernet Stock Honey v kategorii alkohol. V letošním 19. ročníku marketingového programu se rozhodovalo v 33 potravinářských a 19 nepotravinářských kategoriích. Celkem se tento rok se o ocenění ucházelo 159 nových a inovovaných produktů.

Letošní rebranding značky Fernet Stock směřuje pozornost na odkaz zakladatele Lionella Stocka, který se přestěhoval z Itálie do Česka a roku 1927 zde uvedl na trh hořkobylinný likér připravený podle tradiční rodinné receptury.  Zachování tradiční ruční výroby je podstatným atributem úspěšnosti produktu i v dnešní době, kdy likér neopouští jeho mnohaletí příznivci a objevuje ho i mladší sféra spotřebitelů. „U mladší generace bude vždy v rozhodovacím procesu převažovat aspekt trendovosti. Zcela zásadní posun za poslední roky se ale projevuje ve vnímání kvality. Dnes má mladá generace více finančních prostředků a více dostupných informací. Abychom dokázali oslovit i mladší cílovou skupinu, museli jsme v komunikaci zohlednit tyto faktory. Proto jsme změnili tvář značky Fernet Stock, která byla doposud vnímána jako mužská záležitost, a otevřeli jsme se širšímu rozpětí spotřebitelů,“ komentuje posun k modernímu spotřebiteli Zuzana Prokopová, Group Brand Manager HBL společnosti STOCK Plzeň – Božkov.

Značka Fernet Stock během více než devadesátileté tradice prošla několika procesy redesignu, ale ta poslední je nejzásadnější. Úplně poprvé se Fernet Stock převlékl do hranaté lahve. Krom toho se změnil slogan opouštějící maskulinní tón.  „Marketingovou kampaní se sloganem ‚Na vaše příběhy!‘ bychom rádi inspirovali spotřebitele, aby se stali tvůrci svého vlastního života. Receptura se nemění a my bychom chtěli ukázat, že stejně jako tehdy v roce 1927, i nyní stojí Fernet Stock u jejich jedinečných příběhů. Mnohdy stačí jen využít příležitostí, které se naskytnou, a mohou vzniknout výjimečné věci, stejně jako tomu bylo v případě Fernetu Stock,“ vysvětluje ředitel marketingu společnosti Stock Plzeň – Božkov Tomáš Hejkal a upřesňuje, jak vypadá nový positioning značky: „Rozhodli jsme se vrátit ke kořenům a našemu DNA. Opustili jsme teritorium čistého chlapství a novou komunikací chceme oslovit nově také ženy a mladší cílovou skupinu.“ Podle prvních průzkumů i v rámci marketingového programu Volba roku – Nejlepší novinka je nový design lahve s ostrými hranami a poodhalení procesu výroby veřejností pozitivně vnímáno.

Na 360 stupňovou komunikační kampaň zaměřenou na redesign značky navazuje komunikační vlna soustřeďující se na mixabilitu značky Fernet Stock. Ke zpřístupnění značky Fernet Stock mladší generaci a ženám napomáhá novinka Fernet Stock Honey a snaha aplikovat poznatky brand ambasadora značky Fernet Stock, šéfbarmana Tretter’s Baru Václava Háka, který říká: ,,Existují drinky, které nestárnou a umějí překvapit i po letech. Na Fernet Stock Bavorák si pochutnají jak mladí, kteří vlivem trendu hledají drinky s minimem cukru, a stejně tak si ho rádi dají i zkušenější zákazníci, protože tuto chuť znají, je jim blízká a nehodlají se od ní odvracet.“ Právě cesta skrze ochutnávání Fernet Stock v míchaných nápojích má pomoct mladší generaci otevřít se nepoznaným chutím, které později přecházejí ve snahu vychutnávat si likér v jeho čisté podobě. V komunikaci značka Fernet Stock proto oživuje Fernet Stock Bavorák nejen v jeho základní podobě, ale i v jeho modifikované formě spritzu, který moderní zákazník vyhledává v on-tradu. „Novodobá image značky Fernet Stock má skvělý dopad na vnímání barmany a majiteli gastronomických zařízení. Nejen, že moderní kabát dokáže lépe zaujmout, ale díky komunikaci nových originálních kombinací například s bezinkovou limonádou nebo Vineou ve formě spritzů, se stává atraktivním nápojem i pro mladší generaci a pro ženy, které byly doposud v komunikaci opomíjeny. Aktivity pro posilování komunikace s širší cílovou skupinou chceme rozvíjet i v budoucnu. Claimem ‚Na Vaše příběhy‚ budeme prostřednictvím ATL a BTL aktivit i nadále odkazovat na příběh Lionella Stocka a podporovat spotřebitele v tvorbě jejich vlastních příběhů. Dalším cílem je posílení hodnoty značky,“ poodhaluje budoucí směr komunikace Daniel Kopecký, Senior Brand Manager značky Fernet Stock.

Martina Lancingerová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *