V Praze probíhá Světová konference o karcinomu žaludku

Praha 9. května 2019

Lékaři z české i slovenské onkologické společnosti získali díky spolupráci International Gastric Cancer Association (IGCA) možnost zorganizovat v Praze Světovou konferenci o karcinomu žaludku (International gastric cancer konference – IGCC 2019) ve dnech 8.-11. 5. 2019.

Kongresu IGCC se zúčastní více než 1500 delegátů z celého světa, kteří se budou zabývat nejnovějšími otázkami výzkumu, diagnostiky a léčby karcinomu žaludku stejně jako jeho časným záchytem a prevencí této zákeřné choroby. Prezidentem konference je profesor Florian Lordick MD, PhD, přednosta onkologické kliniky a ředitel onkologického centra v Lipsku, předseda Gastrointestinal Tract Cancer Working Group evropské organizace pro výzkum a léčbu rakoviny (EORTC) a také zvolený prezident mezinárodní asociace pro karcinom žaludku (IGCA).

„V rámci konference dostala příležitost k aktivní účasti řada významných českých odborníků stejně jako mladí lékaři napříč různými obory. Konference přinese také informace pro pacienty a jejich blízké.

IGCC je první světový kongres s tématikou solidních zhoubných nádorů, který se v České republice koná, vysvětlila doc. MUDr. Petra Tesařová, CSc., z Onkologické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze. Doc. Tesařová je generálním sekretářem letošního kongresu.   

Odborná akce probíhá v prostorách Kongresového centra Praha pod záštitou Jeho Magnificence rektora Karlovy University, ministra zdravotnictví ČR, předsedkyně Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny parlamentu ČR a primátora hlavního města Prahy.

Petra Klusáková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *