Gospel-time party

Praha 8. května  2019

Gospel-time party a Zuzana Stirská se uskuteční dne 21. října 2019 v divadle Hybernia. Hosté večera budou Věra Martinová,  Karel Vágner a další….

Gospel-time je sdružení nadšenců, kteří mají svoje zaměstnání (studentka, doktorka brouků, dirigent symfonického orchestru, sekretářka šéfredaktora, porodní bába, psycholožka, počítačový mág, šachista apod.) a kromě toho se scházejí a zpívají. Zdaleka nejen gospely, které mají v názvu, ale pravdu má šéfka Zuzana Stirská, že zavedené jméno by byl nesmysl po letech měnit. A tenhle spolek usměvavých a talentovaných lidí se schází v divadle Semafor na párty, kam si Zuzana zve zajímavé lidi a klade jim zpravidla nečekané otázky. Lidi, kteří neomylně zaplňují divadlo, se už roky diví, protože se většinou dovídají věci, které o hostech netušili – a hlavně se úžasně baví. Tentokrát mělo Gospel-time party pořadové číslo už 110 a před letními prázdninami bylo poslední. Kromě písní a písniček, mezi nimiž nechyběly skvosty souborového repertoáru, třeba Jidáš někdejšího ministra Pavla Dostála, přišla řada samozřejmě na zajímavé hosty – a zaplněné divadlo se prohýbalo smíchy. Třeba když scénárista filmu Bastardi Tomáš Magnusek vyprávěl zážitky ze své praxe učitele ve zvláštní škole, herec a zpěvák Jiří Štědroň předvedl, jak se musel v době svého studia naučit v hudební výchově i part svého spolužáka Ladislava Freje – a pak zazpíval kus duetu ze Smetanovy Hubičky za oba…Poslankyni Janě Bobošíkové to velmi slušelo, byť se na ni Zuzana Stirská musela dívat do kopce – a zazpívala krásným hlasem „Když se ten Tálinskej rybník nahání…,“  zatímco sednout ke klavíru (což dělává doma) odmítla. Pan primátor Svoboda zpívání unikl, protože byl v Semaforu už podruhé a Tálinskej rybník si odezpíval už v době,kdy ještě nebyl primátorem Při závěrečné děkovačce dal kytici nejen šéfce Gospelu, růže jednotlivým zpěvačkám, ale puget i své kolegyni porodní bábě Monice, protože gynekolog se v něm nezapřel. Semafor byla původně zkratka pro sedm malých forem. Tahle forma divadlu sluší a divákům přináší radost – a to je, myslím, v pořádku. 


POPULÁRNÍ OSOBNOSTI, KTERÉ SE JIŽ ZÚČASTNILY  GOSPEL – PARTY:


Jiří Besser, Eliška Balzerová, Petra Černocká, Hanna Horecká, senátor Václav Fischer, Milan Knížák, Radek John, Jiří Suchý, Martin Dejdar, Karel Vágner, Jiří Štěpnička, Petr Štěpánek, šéfredaktor Country Rádia Jan Šrámek, redaktor Britských listů Jan Čulík, moderátor Tomáš Sláma, básník Josef Fousek, Vladimír Franz, Miloš Zapletal, bývalý ministr kultury Pavel Dostál, Karel ZIch, režiséři Petr Soukup, Zdeněk Troška i Jiří  Adamec, Milan Šteindler s Davidem Vávrou, Ivan Rössler, biskup Václav Malý, Jan Saudek, Karel Šíp, Radan Dolejš, Bob Frídl, Vlastimil Harapes, Petr Novotný, Jaroslav Suchánek, Jana Bobošíková, primátoři Bohuslav Svoboda a Jan Kasl, Petr Novotný, Marie Retková, Jan Zahradil, Jan Kasal, Ivan Mládek, Vladimír Hrabánek, Marta Kubišová, Jaroslav Svěcený, Richard Pogoda, Zdeněk Barták, Josef Fousek, Kateřina Hrachovcová,  Ladislav Jakl, Aleš Ulm, Jan Vyčítal, Michal Bukovič, Zdeněk Barták, Jiří Balvín, Eliška Balzerová, Vladimír Hron, Luboš Xaver Veselý, Luděk Sobota, Petr Janda, Michal Prokop, Dr. Šuk, Josef Louda, kapely Corvus Quartet, Folimanka Blues, Patrola, Miriam Kantorková, Helena Štáchová, Martin Klásek, MUDr. Jaroslav Zvěřina, Antonín Panenka, Eva Hrušková, a další

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *