Sanofi CZ a SK má nového výkonného manažera

Praha 19.dubna 2019

V čele Sanofi Česká republika a Slovensko je od 1. dubna 2019 Paul-François Cossa. Spolu s koordinací aktivit této biofarmaceutické skupiny na českém a slovenském trhu bude Paul-François Cossa zároveň odpovědný za řízení týmu tým obchodní jednotky volně prodejných léků v Česku a na Slovensku (CHC CZ&SK).

V pozici výkonného manažera pro Českou republiku a Slovensko Paul-François Cossa nahradil Emmanuelle Valentin, která byla již dříve jmenována ředitelkou obchodní jednotky Primary Care pro region Central Europe s působením v polské Varšavě.

Mezi hlavní odpovědnosti Paula-Françoise v roli výkonného manažera Sanofi CZ&SK patří koordinace strategie jednotného vystupování skupiny Sanofi vůči externí i interní veřejnosti, podpora inovativní léčby českých a slovenských pacientů a v neposlední řadě rozvoj firemní kultury v rámci česko-slovenské organizace Sanofi.

Paul-François Cossa byl k datu 1. dubna současně jmenován ředitelem obchodní jednotky pro volně prodejné léky v Česku a na Slovensku (CHC CZ&SK). V této pozici bude řídit česko-slovenský CHC tým, rozvíjet a prohlubovat portfolio volně prodejných léků a potravinových doplňků, včetně velmi dobře známých značek, jako je Ibalgin, Paralen nebo Celaskon.

„Velmi se těším na spolupráci s česko-slovenským týmem Sanofi, který úspěšně reprezentuje jednu z nejvýznamnějších farmaceutických skupin na českém i slovenském trhu. Naším společným cílem nadále bude chránit českou a slovenskou veřejnost proti nemocem očkovacími látkami a pacientům poskytovat vysoce inovativní léčbu chronických nebo vzácných onemocnění,“  komentoval Paul-François Cossa svůj nástup do čela česko-slovenského Sanofi.

Paul-François Cossa nastoupil do Sanofi v roce 2012 jako Business Development Director pro Turecko a Střední východ. Mezi lety 2015 až 2017 vedl celou řadu globálních transformačních projektů Sanofi, včetně integrace portfolia a týmu divize volně prodejných léků společnosti Boehringer Ingelheim do Sanofi.  Od roku 2017 zastával pozici ředitele obchodní jednotky General Medicines v Kanadě.

Paul-François Cossa je držitelem titulu Master of Sciences z Massachusetts Institute of Technology, s hlavním zaměřením na ekonomii a finance, a je rovněž absolventem francouzské Ecole Polytechnique. Paul-François Cossa (39 let) je ženatý a má dvě děti.

***

O společnosti Sanofi

Společnost Sanofi se věnuje podpoře lidí v jejich zdravotních výzvách. Jsme globální biofarmaceutická společnost zaměřená na lidské zdraví. Chráníme proti nemocem očkovacími látkami, poskytujeme inovativní léčbu, abychom bojovali proti bolesti a utrpení. Pomáháme pacientům, kteří trpí vzácnými nemocemi, a podporujeme miliony lidí s dlouhodobými chronickými chorobami. S více než 100 000 zaměstnanci ve 100 zemích Sanofi transformuje vědecké inovace na řešení zdravotní péče po celém světě. Sanofi, Empowering Life

Libor Kytýr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *