„The Greatest Show“ představuje kompletní obsazení a přidává další termín koncertu!

Praha  5. dubna 2019

Produkční tým The Greatest Show dnes s potěšením oznámil, že veškerá výběrová řízení pro obsazení koncertů byla úspěšně ukončena, a představil kompletní sestavu sólistů i sboristů. Zároveň bylo potvrzeno, že pro velký zájem o vstupenky na koncerty bude přidáno další představení. Bude se konat 22. května 2019 od 20:00 opět v Divadle Hybernia.

The Greatest Show je teatrální koncert oslavující život a počiny jednoho z nejúspěšnějších marketerů, bavičů a showmanů P. T. Barnuma. Je poskládaný z písní oscarového autorského dua Benj Pasek & Justin Paul, které byly použity ve filmu Největší showman, v podání významných osobností české hudební scény. V hlavní roli P. T. Barnuma se představí Jan Kříž, jeho ženu ztvární Petra Vraspírová a písně nejbližšího obchodního partnera Baileyho zazpívá Martin Růža. Mezi dalšími sólisty v rolích umělců z Barnumova cirkusu uvidíte operní zpěvačku Michaelu Gemrotovou, Andreu Holou a Evu Burešovou. Ve dvou dětských rolích se představí dva mladí nadaní umělci Filip Antonio a Emily Ann Janečková.

Představitel hlavní role, zpěvák Jan Kříž, ke svému účinkování dodal:

„Na tuto show se opravdu těším. Je to tak trochu jiný koncert, který v Čechách zatím nemá obdoby. Zazpívat si roli Phinease Barnuma je navíc něco jako pocta. Je to přece zakladatel cirkusu a my herci a zpěváci jsme v našich srdcích všichni vlastně původně cirkusáci.“

Texty písní budou zachovány v původním anglickém znění. Celé obsazení bude složeno z více než 40 účinkujících na scéně. Producenty The Greatest Show jsou Peter Zuska a Marek Jakeš, scénář napsal Zuska spolu s Hankou Hoškovou, choreografie se ujala Ivana Hannichová. Speciálními hosty, kteří se v show objeví a rozehřejí diváky, budou originální bubenické seskupení Tokhi & The Groove Army a temperamentní dechovka Lovesong Orchestra s kapelníkem Tomášem Průšou.

Peter Zuska, producent a režisér projektu The Greatest Show, řekl:

„The Greatest Show je od začátku pro všechny takový srdcový projekt. Poté, co nápad podpořili sami autoři Pasek & Paul, jsme začali dávat dohromady ten správný tým. Teď ho máme a jsme na něj opravdu hrdí! Pro nápad se nadchli skuteční profesionálové v oboru a skvělí i oblíbení umělci. Atmosféra na konkurzech i na prvních proběhlých zkouškách byla úžasná a věříme, že po dalším měsíci tvrdé práce dokážeme touto skvělou energií nabít také naše diváky.“

Vstupenky na oba koncerty, které se uskuteční 1. května 2019 od 17:00 a od 20:00, jsou zatím stále v prodeji v síti Ticketmaster. Pro velký zájem o vstupenky se pořadatelé The Greatest Show rozhodli přidat další koncert, který v Divadle Hybernia proběhne 22. května od 20:00 a vstupenky na něj jsou již také v prodeji.

 www.tgs-live.com

Bára Müllerová

The Greatest Show:

The Greatest Show je teatrální koncert oslavující život a úspěch amerického podnikatele a zakladatele cirkusu P.T.Barnuma. Koncert je poskládaný z hudby oscarového autorského dua Benj Pasek & Justin Paul, napsané pro film „The Greatest Showman“ („Největší showman“). Nejznámější citát Phinease Barnuma zní: „Nejvznešenějším uměním je přinášet lidem radost“. Přesně tuto emoci chce v divácích vyvolat The Greatest Show.

Tým a obsazení

Sólisté:

Jan Kříž

Michaela Gemrotová

Petra Vraspírová

Andrea Holá

Martin Růža

Filip Antonio

Emily Ann Janečková

Eva Burešová

Sboristé:

Štěpán Klouček

Martina Placro

Martin Šemík

Tomáš Hunžda

Jana Puterová

Autorský tým:

Kreativní produkce a režie: Peter Zuska

Asistent režie a produkce: Hana Hošková

Scénografie koncertu: Pavel Svoboda

Hudební nastudování : Aleš Háva

Pěvecké nastudování: Iva Marešová

Choreografie: Ivana Hannichová

Speciální hosté:

Lovesong Orchestra

Tokhi & The Groove Army

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *