Roman Cílek a Miloslav Moulis: Útěky z pekla

Praha 19. března 2019

„Na nějaké propuštění se ani nepokoušejte pomyslet. Odtud je pro vás jediná cesta – komínem krematoria,“ říkali vězňům, které přiváželi do Osvětimi, a jeden z autorů této knihy to slyšel na vlastní uši.

„Na vlastní oči jsme v Osvětimi viděli přípravy k zavraždění milionů maďarských Židů, proto jsme cítili jako povinnost uprchnout a informovat o tom svět,“ sdělili po válce slovenští mladí muži. Za nesmírně dramatických okolností se jim útěk zdařil a jejich zpráva o osvětimské vyhlazovací mašinerii se dostala až k předním státníkům svobodného světa. Unikátním svědectvím přispěl i muž, který přežil vzpouru ve vyhlazovacím táboře Treblinka a následný útěk napříč Evropou. Jiní utíkali z německého zajateckého tábora podzemní šachtou, tajně kopanou po dlouhé týdny, protože se za každou cenu chtěli vrátit ke svým bojovým jednotkám ve Velké Británii. A byli i další… Dějem nabitou mozaiku několika těchto unikátních příběhů zpracovali do dramatické a čtivé podoby autoři, kteří se touto tematikou zabývají již po celá desetiletí.

V Nakladatelství Epocha právě vychází druhé vydání titulu Útěky z pekla autorské dvojice Roman Cílek – Miloslav Moulis. Kniha je již k dostání na pultech knihkupectví. Čtenáři si ji také mohou pořídit s 25% slevou na e-shopu Nakladatelství Epocha.

E-shop: http://epocha.cz/detailknihy.php?id=713

Facebook: https://www.facebook.com/commerce/products/2380938785250685/

Obálku knihy a ukázku naleznete v příloze e-mailu.

Miloslav Moulis (1921 – 2010)

V roce 1940 byl zatčen gestapem a vězněn v káznicích a koncentračních táborech Osvětim a Buchenwald. Po osvobození pracoval jako novinář, ve Vojenském historickém archivu, v Kanceláři prezidenta republiky a v Čs. svazu bojovníků za svobodu, působil také ve vedení Klubu autorů literatury faktu. Vydal řadu knih věnovaných problematice odboje a druhé světové války, například: To byl Buchenwald, Neviditelná fronta, Život plný nenávisti (s Dušanem Tomáškem), Sto dní na vrcholu moci, Vlaky do neznáma, Dokonáno jest…(s Romanem Cílkem). Prvního vydání knihy Útěky z pekla se však již nedožil.

Roman Cílek (* 1937)

Patří k našim nejzkušenějším autorům literatury faktu, věnuje se také beletrii. Spoluzakládal Klub autorů literatury faktu a českou sekci AIEP – celosvětového sdružení autorů detektivní literatury. Je autorem několika desítek knih, z nichž mnohá získala významná ocenění. Přes deset let je kmenovým autorem Nakladatelství Epocha, kde mu vyšly např. tyto práce: Krvavá předehra (Španělsko 1936-1939), Každý, kdo unese oštěp (Habeš 1935-1936), Mordcentrála X, Já, Otto Skorzeny…!, …a vztáhl pak ruku na život bližního (Deset hrdelních případů z historie naší kriminalistiky). S Miloslavem Moulisem napsal pro Epochu úspěšné knihy Dokonáno jest…!, Sto hodin, kdy umírala republika, Zapomeňte, že jste byli lidmi…a Útěky z pekla.

Informace o knize

Titul: Útěky z pekla

Autoři: Roman Cílek, Miloslav Moulis

Přebal a grafická úprava: Lukáš Tuma

Formát: vázaná s přebalem, 145 x 205 mm

2., přepracované a doplněné vydání

152 stran + 8 stran fotopřílohy                                             

Cena: 179 Kč

Nakladatel: Nakladatelství Epocha

ISBN: 978-80-7425-274-7

Útěky z pekla – ukázka

O Nakladatelství Epocha

Nakladatelství Epocha se zaměřuje především na literaturu faktu a historii, velký prostor je však věnován i beletrii a titulům v žánrech fantasy, sci-fi a horor. Většina produkce Nakladatelství Epocha je dostupná rovněž ve formě e-knih.

www.epocha.cz

https://www.facebook.com/Nakladatelstvi.Epocha
https://www.facebook.com/FantastickaEpocha

Jan Dlouhý

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *