Centrum zajištěných aktiv Ministerstva vnitra zahajuje prodej sportovního outdooru. Peníze půjdou do tzv. fondu odškodnění obětí trestné činnosti

Praha 1. března 2019

Prodejna Centra zajištěných aktiv, kterou Ministerstvo vnitra spolu s Policií ČR otevřelo počátkem listopadu minulého roku v centru Prahy, zahajuje prodej značkového outdoorového oblečení Nord Blanc. Prodej poběží po dobu několika měsíců do rozprodání zásoby.  Souběžně bude pokračovat nabídka elektroniky a vybavení pro dům a zahradu.

Provozovna Cenza v centru Prahy, v ulici Na Perštýně, funguje od listopadu loňského roku především jako informační a výdejní místo, neboť většina věcí se draží na veřejném aukčním portálu Aukro.cz a dalších portálech. V prodejně se veřejnost dozví o nabídce zajištěného majetku k prodeji i o samotných způsobech prodeje. V prvním měsíci po zahájení prodeje zaznamenala prodejna obrovský zájem veřejnosti. Nabídnutá a vystavená elektronika byla vyprodána prakticky v prvních dvou týdnech. Dnešním dnem, 1. březnem 2019, obchod zahajuje prodej outdoorového oblečení zn. Nord Blanc. Nabízené zboží je k dispozici na www.cenza.cz v sekci „Oblečení“ http://www.cenza.cz/kategorie/13-obleceni/.

Výnos z prodeje zajištěných věcí se soustřeďuje na speciálním účtu Ministerstva spravedlnosti, tzv. „fondu odškodnění obětí trestné činnosti“. Z tohoto účtu jsou odškodňováni poškození, tedy oběti spáchané trestné činnosti. Výtěžek z některých prodejů uskutečněných Centrem zajištěných aktiv MV se již dostal přímo k poškozeným. To, jak celý systém funguje, je vysvětleno v animovaném videu https://www.youtube.com/watch?v=ssHZTXXh-wc.

Centrum zajištěných aktiv Ministerstva vnitra v současné době prodává osobní i nákladní automobily, motocykly, stavební a lesní stroje, výrobní linky, elektroniku, domácí spotřebiče, vybavení pro dům a zahradu, nemovitý majetek – chaty, byty, pozemky, garáže. V posledních třech letech Centrum prodalo více než 150 automobilů, takřka 1000 kusů elektroniky a dalšího majetku za více než 30 milionů korun.

Více informací o nabídce zajištěného majetku najdete na stránce www.cenza.cz či na facebooku https://www.facebook.com/cenza.cz.

Klára Pěknicová

pověřená řízením odboru tisku a public relations

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *