UNICEF – Oslavte s námi Světový den vody! Voda je dar

Praha 22. února 2019

Den 22. března je Světový den vody. Věděli jste, že 2,1 miliardy lidí nemá přístup k bezpečné pitné vodě? Pomozte nám to změnit – připojte se k akcím na podporu programu vody, sanitace a hygieny UNICEF. 

Grand Restaurant Festival po celé České republice

V rámci právě probíhajícího Grand Restaurant Festival můžete podpořit děti strádající nedostatkem pitné vody. Hodnotu vody, kterou vypijete na „Poslední večeři“ či obědě v závěrečný den Grand Restaurant Festivalu ve čtvrtek 28. února 2019 v jakémkoli z 91 zúčastněných podniků ve 36 městech po celé České republice, totiž pořadatelé znásobí a doplní na částku 50.000 Kč, které UNICEF použije na pomoc dětem, které pitnou vodu zatím nemají.

Velký vodní večer v Praze

Přijďte oslavit Světový den vody do Klubu Lávka, kde se bude ve středu 20. března od 18.30 hodin konat Velký vodní večer plný hudby a zábavy! Jako hosté večera vystoupí Petr Cerha alias Nasty, básník Anatol Svahilec, hudebník David Deyl, písničkář Michal Horák a další umělci a známé osobnosti. Večerem bude provázet moderátor Aleš Cibulka. Připravena je i soutěž o hodnotné ceny – slosovatelné lístky v ceně 50 Kč za kus budou v prodeji na místě. 

Vstupenky v hodnotě 350 Kč (místa u stolu) a 250 Kč můžete objednávat na našem e-shopu.


Děkujeme za zachráněné životy dětí v Jemenu

Saba pochází z města Hudaydah v Jemenu. Dlouhodobý nedostatek potravin dopadá především na ty nejzranitelnější – děti. Rozšíření válečného konfliktu do obytných oblastí zasáhlo i nemocnice a zhoršilo tak přístup k  lékařské péči. Saba trpěla těžkou akutní podvýživou komplikovanou horečkami a průjmovým onemocněním a byla v přímém ohrožení života.

„Všechno je válkou zničené, sucho zničilo úrodu, manžel nemůže najít práci. Ani místní organizace nám nedokázaly pomoci. To všechno mělo na zdraví Saby velký vliv,“ říká Ashwaq Al-Raei, matka Saby.

Podle doktora Waleeda z Centra terapeutické stravy, které je podporováno UNICEF a zabývá se léčbou akutně ohrožených dětí, Saba při přijetí vážila 5,7 kilogramů. Děti v jejím věku by přitom měly vážit alespoň 8 kilogramů. Saba podstoupila léčbu v Centru terapeutické stravy a třetí den se začal její stav zlepšovat – průjmové onemocnění a horečky odezněly, Saba přestala kašlat. „Po zotavení jsme kontrolovali váhu Saby ambulantně a poskytli jí odpovídající výživu i na doma. Pokud se ale její stav zhorší, bude se muset vrátit do centra,“ řekl doktor Waleed. 

Ashwaq je šťastná, když vidí, jak se její dcerka zotavuje, vyhráno však ještě není. 

Díky Vám mohl UNICEF v roce 2018 v Jemenu vyléčit více než 345 000 dětí z těžké akutní podvýživy. Děkujeme Vám za všechny uzdravené holčičky a chlapce.

www.unicef.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *