Konference SYMA se zaměří na řízení rizik

Praha 14. února 2019

Každoročně Česká společnost pro jakost, z.s. pořádá konferenci zaměřenou na systémy managementu kvality pod názvem SYMA. Letošní, již 22. ročník, nese motto RisQ-Thinking! Bude se věnovat aktuálním otázkám z oblasti managementu s důrazem na řízení rizik. Tato konference je určena všem vedoucím pracovníkům, nejen těm, kteří již získali certifikace od ČSJ. Jedná se o celorepublikově významný projekt, který má hluboký dopad na manažerskou praxi v českých firmách, veřejné správě i dalších organizacích. SYMA se uskuteční v Praze ve dnech 20. až 21. března.

Mezi tematickými bloky na řízení rizik zaměřené konference se objeví novinky v normách pro systémy managementu, novinky v legislativě, dále se bude prezentovat téma jako je kvalita a rizika v automobilovém průmyslu, ochrana životního prostředí, bezpečnost práce. První den konference bude rovněž Dnem otevřených dveří úseku certifikace osob České společnosti pro jakost. Tyto certifikace jsou významným nástrojem posílení byznysu a činnosti dalších organizací i rozvoje osobních kompetencí.

Pro letošní konferenci je tu jedna inovace. Zájemci mohou pokládat své dotazy týkající se dění i tematického obsahu konference prostřednictvím aplikace sli.do. Stačí je označit hashtagem #SYMA2019. Mimo to je v aplikaci také připravena anketa zkušeností s FMEA – výsledky tohoto průzkumu budou prezentovány přímo na místě během akce.

V rámci bloku zaměřeného na oblast automotive bude představen koncept metody FMEA (analýza možného výskytu a vlivu vad). Dále se diskuze s odborníky z ČSJ a ze ŠKODA AUTO zaměří na zajištění kvality ICT technologií v automobilovém průmyslu nebo zkušenosti z výsledků auditů podle VDA 6.3. Jedinečnou prezentací bude také představení problematiky Mobilních služeb.

Prostřednictvím workshopu bude otevřeno téma proměny rolí manažera v 21. století, zvláštní důraz bude kladen na generační vlivy a technologické změny. Stejným způsobem se účastníci zaměří také na auditorskou činnost a její plánování v kontextu řízení rizik.

Atraktivní bude také blok věnovaný Business Continuity Managementu. Jak mají v dnešním turbulentním a nepředvídatelném světě organizace zachovat svou činnost v dlouhodobém horizontu? A co dělat, když nežádoucí situace již nastala? Odpovědi na tyto otázky zazní z úst odborníků na řízení rizik. Vystoupí například Václav Radotínský z ComAp a.s. nebo Pavel Prokop z Grant Thorton Advisory s.r.o.

Ing. Petr Koten, David Kubla

O České společnosti pro jakost, z.s.

Spolek sdružuje široké spektrum osob a organizací působících v různých oblastech systémů managementu kvality. Poskytuje svým členům i dalším subjektům komplexní služby v oblasti systémů managementu a nástrojů managementu kvality. Zabývá se rovněž vzdělávací, certifikační a publikační činností. Umožňuje svým členům přístup k horkým novinkám v oboru. Je významným partnerem firem v automobilovém průmyslu nebo informačních technologiích. Organizuje a vyhlašuje prestižní ocenění kvality Ambasador kvality, Manažer kvality roku, uděluje Cenu Anežky Žaludové, Cenu Františka Egermayera  či Cenu za návrat do života nebo titul CSR Guru. Spravuje značku CZECH MADE, která patří do soustavy značek vládou podporovaného programu Česká kvalita. Posláním ČSJ je šířit, prosazovat do praxe i povědomí veřejnosti myšlenky kvality jako jednoho z nástrojů úspěšného a udržitelného růstu ekonomiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *