Žák Ladislav: Kde a kým uznáš…?!? Vláda, prezident nebo parlament…?!?

Praha 10. února 2019

Dovolím si jenom několik poznámek na téma „Modurit nebo Kujón“. Minule jsem naznačil, že vláda podle mě obešla zdravý rozum, když se rozhodla pro uznání, čímž naznačila, že partnerská země asi není suverénní, když její ústavní pořádek potřebuje superlegalizaci. Dnes bych rád upozornil na to, že vláda obešla nejen zdravý rozum, ale i Parlament.

Celá záležitost měla projít minimálně zahraničními výbory obou komor. Na Slovensku šel ministr Lajčák do zahraničního výboru Národní rady a tam prostě neuspěl a celá záležitost s uznáváním nebo neuznáváním šla prostě k ledu. U nás tuto vrcholně citlivou politickou otázku uchvátila oranžová vládní klika Petříček-Hamáček a za hlubokého mlčení předsedy zahraničního výboru Sněmovny Zaorálka i jeho partnera v Senátu Fischera věc na hulváta protlačili vládou. Zřejmě tam socani nenarazili na odpor, protože to byl domácí úkol z Bruselu i z Berlína, potažmo z Washingtonu.

Četl jsem článek pana Zaorálka v Právu, kde příslovečně znalecky hodnotí americkou politiku, ale o tom, že měl v této věci dělat svou práci ani muk. Místopředseda Sněmovny zodpovědný za zahraniční politiku, Vojtěch Filip, kritizoval samotný fakt uznání, ale o tom, že hlavním problémem je vynechání Parlamentu z celé věci v republice, která jindy tak ohání tím, že je parlamentní, neřekl, aspoň podle mého vědomí, zase nic. Předsedové obou sněmoven drží bobříka mlčení…

Parlament tak opět sám prostřednictvím mlčení svých čelných představitelů v této citlivé věci nastavil zrcadlo své bezvýznamnosti, kterou má v očích vlády i prezidenta. Prostě jenom „naničhodná žvanírna…“, které se nemůže nic vážného svěřit. Co kdyby byl její názor odlišný od domácího úkolu…

1 komentář: „Žák Ladislav: Kde a kým uznáš…?!? Vláda, prezident nebo parlament…?!?

  • 14.2.2019 (12:24)
    Permalink

    Nám voličům nezbývá nic jiného, než to poslancům a senátorům spočítat při volbách. Ovšem na druhou stranu přiznávám, že je to/bude asi problém. Zmapuji-li si zpětně kandidátky, není z čeho vybírat. Většinou stále stejná jména. Řada poslanců sedí v Parlamentu příliš mnoho let a je zcela odtržena od reality. A zdravý rozum?! Ten je u nás, bohužel, pohříchu nedostatkovým zbožím.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *