Geis otevřel novou pobočku pro balíkovou logistiku

Praha 5. února 2019

V prvním únorovém týdnu otevřela skupina Geis novou pobočku pro balíkovou logistiku ve Velkých Přílepech, odkud nyní obsluhuje západní část středních Čech a Prahy. „Vzhledem k nárůstu objemů balíkových zásilek se stávající pobočka v pražské Ruzyni blížila ke svému kapacitnímu maximu, a proto jsme hledali nový vhodný prostor právě v tomto regionu,“ řekl Jaromír Roušavý, regionální ředitel Geis Parcel CZ. Nová pobočka je vzdálena pouhých 12 km od stávající lokality, takže dosah obslužnosti se v podstatě nemění.

Budova zahrnuje dvě haly pro třídění, což provozně umožní rozdělení zásilek pro Prahu a venkov. Každá hala má cca 1000 m² a je osazena dostatečným počtem dveří pro nakládku a vykládku vozidel. Součástí pobočky je také hala pro vykládku vozidel z hlavních běhů, kterou urychlí tři teleskopické dopravníky. „Uspořádání provozní části nám poskytuje větší přehled nad nakládkou a vykládkou vozidel. Komfortní je i nově vybudované zázemí pro administrativní pracovníky a dispečink i zázemí pro zaměstnance a řidiče,“ dodává Jaromír Roušavý. Zároveň dodává, že prostor pobočky umožní i další rozvoj a počítá také s nárůstem počtu kmenových zaměstnanců.

Ilustrační foto

Více informací na: www.geis-group.cz

Zdroj fot: Geis CZ s.r.o.

Zdroj: komunikační agentura Seteva

Dana Samková

O skupině Geis

Skupina Geis má hlavní sídlo v německém Bad Neustadtu. Od svého založení v roce 1948 se neustále rozvíjí. Holding, který řídí přímo majitelé, je dnes globálním poskytovatelem komplexních logistických služeb. Zaměstnává kolem 6 350 lidí a v roce 2017 vygeneroval obrat 854 milionů EUR.

Do holdingu patří společnosti v Německu, Švýcarsku, Lucembursku, Rakousku, Polsku, České republice a na Slovensku. Hlavní oblasti podnikání skupiny Geis jsou Road Services (balíkové / paletové / kusové / celovozové přepravy), Logistics Services (kontraktní logistika, výroba obalů) a Air+Sea Services (letecké a námořní přepravy, speciální projekty přeprav).

V České republice patří do skupiny Geis firmy Geis CZ s.r.o., Geis Parcel CZ s.r.o., Geis CZ Air+Sea s.r.o., Geis Solution CZ s.r.o. a Spedition Feico, spol. s r.o. Na Slovensku je to Geis SK s.r.o. a Geis Parcel SK s.r.o. Česko-slovenská část skupiny zajišťuje komplexní logistické služby, a to od balíkových přeprav přes kusové, paletové a celovozové přepravy, letecké a námořní přepravy, skladovou logistiku včetně vývoje a výroby obalů až po sofistikované logistické projekty. Zaměstnává více než 1600 pracovníků na 38 pobočkách a v roce 2017 dosáhla obratu téměř 5,230 miliardy CZK.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *