Frekvence 1 posiluje zpravodajský tým

Praha 5. února 2019

Ivana Zítová

Frekvence 1 dlouhodobě prochází takovým faceliftem. Nejprve proměnilo rádio hudební skladbu a úpravy se dočkalo i selfpromotion, hudební obaly stanice a částečně i samotný program.

„Aktuálně jsme přistoupili ke změnám ve zpravodajství. Prodloužíme zpravodajské bloky, jeden speciální se objeví už v Ránu Frekvence 1. Zde máme nachystané právě Slovo šéfredaktora, kde bude Luboš Procházka posluchačům přinášet aktuální zprávy, komentáře a představí také, z jakého pohledu se budou redaktoři Frekvence 1 tématům věnovat,“ říká Miroslav Škoda, ředitel Frekvence 1 a dodává: „Jsem rád, že se Luboš chopil nové role velmi zodpovědně a od prvního dne se snaží naše zpravodajství zase o kus posunout. Navíc nám profesionální zprávařský tým posilují noví kolegové. Ranní zprávy dostal na starost Tomáš Mařas, který k nám přišel z ČRo Liberec a denní směnu Martin Benda z ČRo Plus.“

Luboš Procházka

Frekvence 1 rovněž posiluje zpravodajství v odpoledním vysílání, kdy nově poběží zprávy také v časech 15:30, 16:30 a 17:30. Současně se proměňuje i struktura týmu Frekvence 1, kde jednu z klíčových pozic obsadila dosavadní šéfka zpravodajství Ivana Zítová. V nové pozici projektové manažerky se bude věnovat zejména řízení všech procesů rádia. „Ivana je obrovský profesionál s neskutečným organizačním talentem. Myslím, že po těch letech, které už s Frekvencí 1 strávila by byla škoda, kdybychom její potenciál ještě více nevytěžili,“ dodává Miroslav Škoda.

Frekvence 1 už na konci loňského roku spustila novou imageovou kampaň s claimem Zapni rádio, vypni starosti. V té by ráda pokračovala i na jaře. Bude jí však ještě doplňovat o on-air a eventový formát „Frekvence 1 platí za Vás“, což je projekt, při kterém rádio proplácí lidem jejich nákupy či útraty. Z marketingového pohledu jde o drobné eventy v podobě výjezdů do regionů, kdy kromě účtů přidává Frekvence 1 ještě jak sama říká malé radosti, tj. drobné dárky jako jsou květiny, láhve sektu, dálniční známky, vstupenky na Parádafest. Mezi podpůrné marketingové aktivity pak patří i unplugged improvizované koncerty známých umělců.

Zuzana Nevoralová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *